Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

• Yaptım

Kullanılan: 60 71.4%
  • Yapmadım

Kullanılan: 24 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    84
url
puhahapuhahapuhahapuhahapuhahapuhaha

1K km 3K rpm'i geçmedim tam gaz vermedim..2K'den sonra kısa süreli tam gazlarla max. biraz rpm'i yukarı aldım..3K'den sonra bol bol tam gaz kısa süreli devir bandının sonlarında takıldım..
o zamandan bu zamana günün ilk marşında 2dk. bekledim..vaktim varsa ilk marş olmasa bile önceden arabaya çalıştırırım hep..gazlarken de bi boşlukta vs. vites büyütüp motoru ekstra stres altına sokmamak için dikkat ettim hep..vites küçültürken devir 5K rpm'in üstüne geleceği durumlarda vites küçültmedim..küçültmek zorunda kalırsam da kısa süreli oldu..bi vitesi bitirip sonrasında devirin çıktığı yerden tekrar inişini izlemedim..motor suyu 90'ı görmeden 2-3K rpm'i geçmedim..motor ısındıktan sonra direkt tapa gaz modunda takılmadım..adım adım devirlendirdim..

sonuç yiğit ? senin turbo gitmemişmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum :D

sonuç yiğit ? senin turbo gitmemişmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum :D

yerinde çıkan filtreyle direkt hava çekerse turbo zarar görür doğal onun rodajla bi ilgisi yok ki..velakin turbo gitmemişti pallerden birinin ucu eğilmişti..ses yapıyodu..yaptırmamın üzerinden 40K km geçti.. :eek:key:

yerinde çıkan filtreyle direkt hava çekerse turbo zarar görür doğal onun rodajla bi ilgisi yok ki..velakin turbo gitmemişti pallerden birinin ucu eğilmişti..ses yapıyodu..yaptırmamın üzerinden 40K km geçti.. :eek:key:

maşallah diyelim o zaman :)

araba 165.000 km de ilk marşa bastığım günden beri devir saati kızarmadan vites değişmedi :p canavar canavar :D 3. şanzımanımı kullandığımı kimseye söylemeyin tamam mı :D:D:D

Rodajı ne anlamda söylüyorsunuz bilemem ama aracı alıştırmamak ilk 1000-1500 km zorlamak uzun vadede büyük masraflara gebedir.Rodaj sadece motorla alakalı değil tüm aracın mekanikleriyle alakalıdır.Bu mekanik kelimesine sadece motor olarak bakmayın.Kampanası-diskleri,ön-arka takımları,direksiyon aksamı herşeyi kapsar.Aracın maksimum hızı,kalkışı rodaj ile pek alakalı değil bunun birçok faktörü var.Ama daha öncede dediğim gibi tamamen kullanıcının inisiyatifidir.Üretici sadece bunu önerir zorunlu kılmaz.Yağ değişimi yeni araç için büyük nimettir.

xx

Geri
Üst Alt