Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

• Yaptım

Kullanılan: 60 71.4%
  • Yapmadım

Kullanılan: 24 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    84
bence de kitapçığa uymak gerekli ,sonuçta o motoru yapan mühendislerin doğrultusunda yazılan ve yapılması gereken bir durum bence , ama bu yağ değişim olayına pek aklım ermiyor kitapçıkta da yazmıyor servislerde kesinlikle gerek yok diyor , orada kararsızım :/

Rodaj :)
Araci aldigim yerdeki satis temsilcisi gerek yok yaw, o eskidendi dedi.

Kitapcigi okurken 1500 km kadar yuksek hizlara cikmayin, devir 2500 - 3000 arasinda kullanin yaziyordu...yanlis hatirlamiyorsam.

Ben ise, suan 358 km araricimi 2500 - 3000 devir arasi kulaniyorum ve 1000 km kadarda bu sekilde gidecek. Yuksek hizlara cikmiyorum. 1000 km yag degisimi yapicam. 1000 km den sonra 2000 km kadar hiz ve devri kademeli olarak arttiricam.

Ayrica bunlara ek olarak araci ilk marstan sonra 1 dakika bekletiyorum, ayni sekilde motoru kapatirkende 1 dakika bekliyorum.

Aracin hizini azaltirken vites kuculterek yavasliyorum. Ani fren yapmiyorum.

Manevra yaparken, direksiyonu hicbir zaman tam dayamiyorum.

Bunlar benim bildigim dogrular ve uyguladiklarimdan bir kismi.

Herkesin fikrinide saygi duyuyorum.

Ayrica rodaj olsun veya olmasin....
Dunya borca girip, deli gibi calisarak, ordan burdan kisarak, Allahin bana nasip ettigi aracimi ilk aldigim anda otobana cikim 160a 170a hizlara cikicak kadar rahat olamiyorum. Satacagim zaman biraz da bu araci alacak insani dusunuyorum.

Son düzenleme:
Yeni nesil motorlarda rodoja gerek yok bence o eskidenmiş.. Marşa ilk bastıgım bugune kadar hiç sıkıntı çıkarmadı o günden bugune kadarda motoru çok zorladıgım zamanlarda oldu.. Banamısın demiyor köpek gibi gidiyor ;)

Rodaj çok sıkıntı değil artık tamamen sana kalmış... Kitapçıkta öyle yazması normal... ikinci olarakta her marşta çok beklemene de gerek yok ancak stop etmeden once 20 30 saniye beklersen turbo pallerinin durması için yeterlidir... 1 dakika bekemene gerek yok... aacında hayırlı olsun bu arada... kazasız belasız...

sıfır arac her zaman normalınden fazla yakar+yağ yakar motor alışma devresindedir.benım bildiğim basacaksın motor sağır kalmayacak.ondan sonra vay efendim 130 u gecmiyor yok rampada bayılıyor demiceksin :) nasıl alıştırırsan öle gider tamamen sahibiyle alakalı.:)

Yeni nesil motorlarda rodoja gerek yok bence o eskidenmiş.. Marşa ilk bastıgım bugune kadar hiç sıkıntı çıkarmadı o günden bugune kadarda motoru çok zorladıgım zamanlarda oldu.. Banamısın demiyor köpek gibi gidiyor ;)
Dogrudur tabiki, kopek gibi gitmesinden ziyade motor omrude benim icin
Rodaj çok sıkıntı değil artık tamamen sana kalmış... Kitapçıkta öyle yazması normal... ikinci olarakta her marşta çok beklemene de gerek yok ancak stop etmeden once 20 30 saniye beklersen turbo pallerinin durması için yeterlidir... 1 dakika bekemene gerek yok... aacında hayırlı olsun bu arada... kazasız belasız...
Tesekkurler alper abi, amin insallah.dediklerini dikkate alicam.

Benmle birlikte mezara gitmiycek ya en fazla ne kadar yer motor ömrünü ;)

Geri
Üst Alt