Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

• Yaptım

Kullanılan: 60 71.4%
  • Yapmadım

Kullanılan: 24 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    84
Kendi kullandığım 2005 polo 9n- 2003 toyota corolla- opel corsa dizel- golf5 -leon a hep rödaj yaptıktan sonra erken yağ değişimi ile kullandım poloyu 95.000de leon 105.000de corollayı 75.000de corsayı 60.000de bıraktım ve hiçbiri bana gitmeme yada arıza lambası gibi sorunlar çıkarmadı bence rödaj vardır fabrikada motorun bağlanıp belirli müddet çalıştırması rödaj süresinin ilk aşamasıdır ikinci aşama yolda yapılan rödajdır yapmadığınızda illa bisorun olacak diye bi kural yoktur olur olmaz arabanın ömrünü kısaltır kısaltmaz o sizin arabanız ister rödaj yapın ister yapmayın yapana yanlış yapmayana yanlış demeyin herkes kendi aracından sorumlu ister yapsın ister yapmasın bu malın sahibini ilgilendirir herkes fikrini yazsa buraya en güzeli bu olur...:eek:key:

1500 km zorlamadım sonra kafama göre takıldım..

napak-inanak-m%C4%B1-kanka_12409.jpg

1K km 3K rpm'i geçmedim tam gaz vermedim..2K'den sonra kısa süreli tam gazlarla max. biraz rpm'i yukarı aldım..3K'den sonra bol bol tam gaz kısa süreli devir bandının sonlarında takıldım..
o zamandan bu zamana günün ilk marşında 2dk. bekledim..vaktim varsa ilk marş olmasa bile önceden arabaya çalıştırırım hep..gazlarken de bi boşlukta vs. vites büyütüp motoru ekstra stres altına sokmamak için dikkat ettim hep..vites küçültürken devir 5K rpm'in üstüne geleceği durumlarda vites küçültmedim..küçültmek zorunda kalırsam da kısa süreli oldu..bi vitesi bitirip sonrasında devirin çıktığı yerden tekrar inişini izlemedim..motor suyu 90'ı görmeden 2-3K rpm'i geçmedim..motor ısındıktan sonra direkt tapa gaz modunda takılmadım..adım adım devirlendirdim..

Geri
Üst Alt