Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

• Yaptım

Kullanılan: 60 71.4%
  • Yapmadım

Kullanılan: 24 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    84

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
kaçımız herhangi bir sıfır aracına rodaj yaptı???

ben... ılk 2 depo aracı hıc zorlamadım kullanma klavuzundada ole yazıyor

2006 da sıfır corolla almistim.. İlk bakim 1000 kmde yaptım 10000 km bakımı 4. Bakımımdi :) servisteki adamlar bile gerek yok diyorlardı ama guzel bir rodaj ve ilk bi kaç yağ degisimini düşük kmlerde yapmak aracın ömrünü uzatıyor.. 225000 kmde sattım aracı ve daha turbodan ses bile gelmiyordu

2006 da sıfır corolla almistim.. İlk bakim 1000 kmde yaptım 10000 km bakımı 4. Bakımımdi :) servisteki adamlar bile gerek yok diyorlardı ama guzel bir rodaj ve ilk bi kaç yağ degisimini düşük kmlerde yapmak aracın ömrünü uzatıyor.. 225000 kmde sattım aracı ve daha turbodan ses bile gelmiyordu

ne kadar gereksiz deselerde bence ilk 2bin kmde falan yağ değişimi lazım

yapmadığım zaman maks 150 bn kmde motor bitti yaptığım araçların hiç birisi daha motor bitirmedi durmak yok devam.

evet toyota 1000km de bakıma çağırıyor ama birşey yapmıyor sadece kontrol ediyor yağ değişimi falan yapmıyorlar

bende leonuma yaptım ara ara gaza gelip 4K rpm lere çıktığım oldu ama genellikle sakin kullandım

psa grubu ücretsiz yağ değişimi yapıyordu yanlış hatırlamıyor isem 1500 kmde.

İlk aldığım gün 220km hız yaptım arabamla ve hiçbir sıkıntı yaşamadım, aksine rodaj yapan 1.4tsı lardan daha iyi gidiyor testini yapabiliriz :)

Geri
Üst Alt