Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW,aracını park edince el freni çekip,arabasını viteste mi bırakıyor..?

hem el fireni hem vites valla aracı götürmesinlerde heryerde aynı bırakıyorum :D

peki aracınızı ilk çalıştırmadan önce neye dikkat edersiniz?debriyaj'a basıp vitesi boşa alıyormusunuz

benim aliskanlik oldu, debliyaja ve frene basmadan marsa da basmam. genelde calistirirken de viteste olur araba. ama hemen bosa atarim cunku eger gun icinde ilk defa calistirdiysam 3-4 dakika beklerim turbo icin.

bendekı araba debrıyaja basmadan calısmıyo artık cocuk emnıyetımıdır nedır bılmıyorum ama bendede bu alıskanlık yarattı debrıyaja basmadan hangı arac olursa olsun calıstırmıyorum:)

el frnide çekmiyorum vitesede koymuıyorum boşda bırakıyorum :p

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:28 ----------

kattiyen boşta araba çalıştırmam elfreninide indiririm çalıştırmadan rampa olsa bile topukla frene basıp burunla gaza basarım öyle pis bi huyum var:D

genelde çalıştırırken hiç bir pedala basmam ve vites boşta olur.

ancak leonda yok ama passatta debriyaja basmadan kontak start kısmına bastırsam bile çalıştırmıyor ve ekranda debriyaja bas diyor :)

babamın Megane' dan kalma alışkanlık ben de debriyaj ve frene basmadan kontağı çevirmiyorum :)

araç otm.vites olduğu için parka alır öylece bırakırım..daha önceleri parka aldıktan sonra elfrenini çekiyordum velakin sıkıntı yaşattı çünkü garaja bıraktığım için önden girer,geri vitesle çıkardım soğuk havalarda takk takkk sesiyle sarsılmam bir oluyordu arka kampanalar soğuktan koyvermiyordu ondan sonra asla elfrenini çekmedim.

düzdeyse dediğim gibi boşta bırakırım zaten..
çok dik bi yokuş olmadıkça da 4-5 dişten fazla da çekmem el frenini..

el frenine cart diye asılanlara tilt oluyorum zaten(benim aracımda)..bi zaman sonra çeksende tutmaz hale geliyor.el freninizi alıştırmayın sert çekmeye...

Geri
Üst Alt