Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW,aracını park edince el freni çekip,arabasını viteste mi bırakıyor..?

schumi

Kayıtlı Üye
Konu başlığı biraz saçma gibi oldu ama merak ettiğimden soruyorum...Arabamızı biyere park ettiğimizde,el frenini çekip bırakıyomuyuz,sadece vitese takılı olarak mı bırakıyoruz,yoksa hem el freni çekip hem vitese takılı olarak mı bırakıyoruz..:)yada ikisini de yapmayarak,Allah'a emanet mi bırakıyoruz arabayı..:D

Benim arabayı viteste bırakma huyum yoktur..Vites boş konumunda el freni çekik bırakırım arabayı park ettiğim yerde..Konu anket olabilir..Ayrıca yorumda yapalım,mesela sürekli el freni çekik bırakmak zararlı mı yada tam tersi olarak v.s gibi...:)

turbo timer oldugu için boşta bırakıp el freni çekiyorum

boşta bırakıp el frenı cekıyorum sadece..

Yuh diyorum Sezgin :D Nemli ve yağmurlu havalarda el frenini çekerseniz kullanılan balataların (debriyajlarda dahil) aspestli olmamasından dolayı fren diskk veya kampanaya yapışma ve ayrılma konusunda size sıkıntı yaratma ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Kaldı ki bu sorun daha çok kampanalı araçlarda sık sık rastlanan bir durumdur. Aracım olduğu zamanlarda viteste bırakıp direksiyonu kaldırıma doğru veya uygun bir desteğe yaslamayı uygun görmüşümdür

boşta bırakıp el frenı cekıyorum sadece..

Sende bendensin..:D

Mert abi,ben viteste bıraktığımı unutuyorum bazen..bide dalgın olupta çalıştırırım anlamam ve öndeki araca vururum diye viteste bırakmıyorum hiç..huy edinmedim yani..:D

normal yolda sadece vıteste.
yokus assagı gerı vıtes el frenı
yokus yukarı 1 vıtes el frenı

burnunuzu hangi parmağınızla karıştırırsınız ? bende böyle bi konumu açsam :D

aç kanka işaret parmağı orta parmak ayak baş parmağı gibi cevaplar gelmezse kafamı keserim bende:)

Geri
Üst Alt