Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW,aracını park edince el freni çekip,arabasını viteste mi bırakıyor..?

Konu başlığı biraz saçma gibi oldu ama merak ettiğimden soruyorum...Arabamızı biyere park ettiğimizde,el frenini çekip bırakıyomuyuz,sadece vitese takılı olarak mı bırakıyoruz,yoksa hem el freni çekip hem vitese takılı olarak mı bırakıyoruz..:)yada ikisini de yapmayarak,Allah'a emanet mi bırakıyoruz arabayı..:D

Benim arabayı viteste bırakma huyum yoktur..Vites boş konumunda el freni çekik bırakırım arabayı park ettiğim yerde..Konu anket olabilir..Ayrıca yorumda yapalım,mesela sürekli el freni çekik bırakmak zararlı mı yada tam tersi olarak v.s gibi...:)

ibizalar ile cordobaların fren sistemleri aynıydı ve ben eğer cordobayı vitese koymazsa araba yuruyuğp yer değiştiriyordu puhaha. ama alteada freni 3 diş çektimmi kutur kutur tutuyor.

valla genelde el freni çekip vites te bırakıp :)

el frenini çekiyorum vites boşta ama kampanalar yapışabiliyor çok soğuklarda diğer rkadaşlarında dediği gibi bir kere viteste bıraktım onuda unutmuşım giriyorduk kapıcının salonuna puhaha

kapıcının salonu gene iyi ben öndeki arabaya geçirdim. valeye verdim park etsin diye o da viteste bırakmış arabayıda dar yere koymuş bende kontrol etmeden marş yapınca leonu öndeki bmw 730 a arkadan yapıştırdım. ama sonra aynı yere valeyide yapıştırdımpuhaha

ben huylu adamın o yüzden
el freni çeker vitese takar direksiyonu kaldırma doğru çeviririm..ama istanbulda otoparka parkettiğim için direksiyonu çvirme şansım yok..
duyduğuma göre
kışın el freni çekmeyin balatalar donar derler..kampanalı araçlar için..ne derece doğru bilmiyorum..ama düşününce metaller soğukta birbirine yapışabilirler gibi geliyor..
bir denemek için el freni çekmedim..vitese takıp bırakayım dedim..araba öne esnedi..ve araç şanzıman yükleniyormuş gibi geldi..hemen boşa aldım el frenini çektim sonra vitese taktım

valaha vıtesı 1 e takarım dıreksynu kaldırma dogruu sonra el frenı cekerım..

hayatımda ılk kez bır tır ın vıteste bırakıldıgını duyuyorum enteresan !!!!!!!

bu arada dıger bır konu otomatık dsg aracı olan arkadaslar !!! dık bır rampada aracını parkedeceksenız once n konumuna getırın el frenını cekın ve arabanın esneme payı olan 1 2 cm kaymasını gerceklestırın ondan sonra p konumuna alın

bu arada dıger bır konu otomatık dsg aracı olan arkadaslar !!! dık bır rampada aracını parkedeceksenız once n konumuna getırın el frenını cekın ve arabanın esneme payı olan 1 2 cm kaymasını gerceklestırın ondan sonra p konumuna alın

+1 faydalı bilgi için teşekkürler :)

faydalı bilgi için teşekkurler. doğru bir noktaya parmak basmışsınız.

Geri
Üst Alt