Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW Amatör Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf bi sanattır..
sanat da fırça kağıt vs. ile yapılır diye bi kural yoktur Melih..eskiden de en kötü ışıkla vs. oynarlarmış..bununla birlikte pro. fotocular o ışıkları renklerin gerçek tonlarını yakalamak için kullanırlar PS'te oynamamak için değil..

fotoğraf hocam Muhittin Köroğlu'ydı 2 sene boyunca, Google'da otomatik tanımlancak kadar iyi bi fotoğrafçıdır..onun bana söylediğini söyliyim "ödevleri PS'de düzeltip en güzel halde getirin, siz zaten tasarımcı olucaksınız, teknolojiyi kullanmak sanatı geri planı itmez, eskiden istediğimiz bi çok kareyi ışığı vs. ölçene kadar kaçırırdık elinizin altında olan her türlü imkanı kullanın.." derdi..hala da çok sever görüşürüm hocamla..

ki şunu da söyliyim moda sektörü ve onların basılan fotoları en çok PS dokunuşu gören sektördür.. :)

fotoğraf tabiki bi sanattır.Bi insan paintte insan portresi yapabiliosa bu da bi sanattır yetenektir saygı duyarım . bi ürün ortaya koymak için hertürlü nimetten faydalanmak gerekir .fotoğrafçıların kullandıgı makine flash lens bunlarda teknolojinin nimetleridir . bunlar kullanıldı die fotoğraf kötü olmaz. Benim moda çekimini örnek vermemim sebebi photshop kullanılmaması diil .Moda çekimini yapanlar en çok ps kullananlardandır belki ama onlar bile bi ışık için ne kadar para harcayıp çalışıyolar bunu anlatmak istedim . ama sen tasarımcı olmak için o eğitimi aldın ve sana ps kullanmak önerildi . bi fotoğraf sanatçısına çektiğin fotoğrafları ps de düzeltte gel dicek bi hoca yoktur .
benim söledigim konu zaten benim görüşüm diil bir gerçektir . Bir fotoğraf ne kadar orjinalse o kadar güzeldir .

fotoğraf tabiki bi sanattır.Bi insan paintte insan portresi yapabiliosa bu da bi sanattır yetenektir saygı duyarım . bi ürün ortaya koymak için hertürlü nimetten faydalanmak gerekir .fotoğrafçıların kullandıgı makine flash lens bunlarda teknolojinin nimetleridir . bunlar kullanıldı die fotoğraf kötü olmaz. Benim moda çekimini örnek vermemim sebebi photshop kullanılmaması diil .Moda çekimini yapanlar en çok ps kullananlardandır belki ama onlar bile bi ışık için ne kadar para harcayıp çalışıyolar bunu anlatmak istedim . ama sen tasarımcı olmak için o eğitimi aldın ve sana ps kullanmak önerildi . bi fotoğraf sanatçısına çektiğin fotoğrafları ps de düzeltte gel dicek bi hoca yoktur .
benim söledigim konu zaten benim görüşüm diil bir gerçektir . Bir fotoğraf ne kadar orjinalse o kadar güzeldir .

Melih senden mesajımı bi daha okumanı rica edebilir miyim.. :)

Beyler nedır durum kımseden ses cıkmıyo foto konusunda ,su ana kadar 2 kısı fotografını yolladı bana.Ayrıca PS kullanma konusundada ben gereklı kontrolu yapcam fotoları eklemden once kımse merak etmesın.

Beyler nedır durum kımseden ses cıkmıyo foto konusunda ,su ana kadar 2 kısı fotografını yolladı bana.Ayrıca PS kullanma konusundada ben gereklı kontrolu yapcam fotoları eklemden once kımse merak etmesın.

ödül yok mu diye mi acep. ??

ödül yok mu diye mi acep. ??

Yawru okumadın heralde sen yazımın tamamını :)

---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

Foto Yarısması

Alp arkadasımızın onerısi ile sıtemızde araba dısındakı konularda da paylasımımız olması adına SCW foto yarısması tum SCW lılere duyrulur.Ilk yarısma olcagı ıcın konu secımı yapılmayıp herkes serbest calısmalarını paylasabılır.Fotografların duzenlenmesı sırasında kısıler Photoshoptan yararlanmayı abartmadıgı surece Photoshop kullanma konusunda bır sıkıntı yoktur.Sonuc ıtıbarıyle eglence amaclı bır yarısma olup ,amator fotograf ceken arkadaslarımızın kendılerını gosterebılcegı bır bır konu olcak.Sıralama oylama sıstemı ıle yapılacak olup,her yarısmacı ıcın tum SCW acılan baslık altında kendı oyunu 1,2,3 gıbı kucukten buyuge degerlerle oylıcaktır.Yarısmacılarda kendılerı dısındakı dıger uyeler ıcın oy kullanabılırler.Yapılan oylama sonucu acıklandıktan sonra birinciye Eryadan periyodik bakım hediye edılcek olup dıger yarısmacı arkadaslar tum SCW'den alkıslar ve tebrıkler alcaklar :)

Yarısmaya katılcak olan arkadaslar fotolarını ve cekımı yaptıkları makınanın marka modelını yazarak son gun 10.01.2010'a kadar bana mail,msn,pm(link) yolu ıle ulasabılırler.Basvuru tarıhınden sonra acılan yenı baslıkta yarıscak olan fotograflar eklenıp oylama baslatılacaktır.

Can Kurtbil

Bak yawru kırmızı kısımlarda ne yazıyo :) Daha ne olsun yonetım daha ne yapsın,valla baska b forumda benımde katıldıgım foto yarısmasında hıc de otul flan yoktu mıllet bırıncıye kralsın kanka flan yazıyodu sadece:D

istanbul dışında olanlar bu erya periyodik bakımdan nasıl yararlanıcak acaba?

Siz birinci olun orasıda düşünülür tabiki...

Geri
Üst Alt