Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Satılık Konularına Mesaj Sınırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu arada ben bir sınırlama veya uygulama taraftarı değilim.foruma üye olan herkesin mesaj yazma konu açma anket hazırlama hakkı var.sitenin dinamiklerine aykırı olmadığı sürece de bu hakkın sınırlandırılmaya çalışılması gereksizlikten öte bişey olmaz.

bence olmaz.. neden dersen acil bir konuda yardım almam gerekli idi mesaj sayısı 50 den aşağı olanları iphone forumlarında konu açamıyordu bende bunu doldurmak için habiye her konuya mesaj yazmadım.. :) Zaten yazanlar belli olur..

Kimsenin acil bişey satmaya ihtiyacı olmayacağı için bu örnekle bi alakası olduğunu sanmıyorum.
Sonuçta teknik destek almak için mesaj sınırı konulsun demiyoruz; satılık konuları açılması için mesaj sınırı konulsun diyoruz.

bu arada ben bir sınırlama veya uygulama taraftarı değilim.foruma üye olan herkesin mesaj yazma konu açma anket hazırlama hakkı var.sitenin dinamiklerine aykırı olmadığı sürece de bu hakkın sınırlandırılmaya çalışılması gereksizlikten öte bişey olmaz.

Neden gereksiz Bilal Abi?
Sen, "burası forumdan öte bir aile ortamı" dediğin zaman, hiçbir türlü tanımadığın birinden birşey satın almak ister misin?
Ya da böyle bişeye izin verildiği zaman bu laf ne kadar samimi olabilir?
Amacı ürün satmak olan kişiler/kurumlar için sponsorluk denilen bişey var. Siteye sponsor olup istediği ürünü istediği gibi pazarlasınlar.

kişiyi nekadar samimi görürsen konusunada okadar ilgi gösterirsin..

kişiyi nekadar samimi görürsen konusunada okadar ilgi gösterirsin..

Bu tür konular okunmadan açılıp açılıp direk altına "hayırlı satışlar" yazıldığı için zaten ilgi ve samimiyeti ilişkilendirmek bence pek doğru olmaz.
Neyse, sonuçta kararı yönetim verecek. Ancak üyelerin görüşünü göz ardı ederek bir karar vereceğini de sanmam. Sonuçta oralarda satılan şeyleri alan üyeler.

Bencede bir standartı olmalı.Mesaj sayısından ziyade üyelik süreci ile biraz çözüme kavuşur.Birde satıyorum bölümünü sorumlulardan birkaçı kontrol altında tutabilir.Mesela kişi mesaj atar bunu satmak istiyorum uygun görülürse foruma sorumluları tarafından konu edilebilir.Yada satış yapılacak şeyleri kısıtlamak gibi ne bilim araçlarla alakalı şeyler dışındaki satışlara izin verilmemesi olabilir.vs vs.

xx

Bencede bir standartı olmalı.Mesaj sayısından ziyade üyelik süreci ile biraz çözüme kavuşur.Birde satıyorum bölümünü sorumlulardan birkaçı kontrol altında tutabilir.Mesela kişi mesaj atar bunu satmak istiyorum uygun görülürse foruma sorumluları tarafından konu edilebilir.Yada satış yapılacak şeyleri kısıtlamak gibi ne bilim araçlarla alakalı şeyler dışındaki satışlara izin verilmemesi olabilir.vs vs.

xx

Bence satış bölümü kategoriye ayrılmalı. Aynı şekilde tüm forum ayrılmalı bence. Video, sohbet, vs. bütün bölümler. Off topic ve otomobil olarak. Sonuçta burası bi otomobil forumu ama otomobilden başka herşeyi, otomobil ile ilgili konulardan daha fazla bulmak mümkün. Cam filmi, jant, yay konularını saymazsak tabii.

Açılacak satılık ilanı hakkındaki konu önce yöneticilere ulaşır,yöneticiler uygun görürse konuyu açabilir.Ayrıca bence bir üyenin ilk 1 hafta yada 10 gün gibi sadece üyelerimiz ve üye fotoları bölümünde konu açmasına izin verilebilir ki buda sadece birşey satmak için üye olmanın önüne geçer.

yeni mesajlar tıklandıgında satıyorum video sohbet vs gibi bölümler görünmese isteyen forumun ana sayfasından o bölümlere ulaşabilse gibi bir alternatif olabilirmi ?

bence en temizi satılık konuları yönetim onaylayınca açılsın böyle bi imkan varsa..
bi tuhaflık ya da üyenin sanki sadece ilan vermek için üye olmuş hissi oluşursa yönetimde sorun da çözülmüş olur..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt