Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sarı Renkli Arıza Lambası

Pesimistanblue

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar, aracım İbiza 2006 1.4 TDI Stylance. Geçen hafta arıza lambası yandı sanırım emisyon ikaz lambası diye geçiyor. Arıza kodu olarak turbo basıncı düşük uyarısı aldık. Ustam motoru dinledi test etti sonra ilk etapta devirsiz kullanımdan ötürü olabilir dedi. Lamba 2 3 gün sonra söndü. Devamında devirli kullanmama rağmen tekrar yandı, söndü ve tekrar yandı. İhtimaller Egr valfi, turbo arızası vs. Daha evvel başına gelen ve çözen birilerinin akıl vermesine ihtiyacım var. Teşekkürler...
5cd0e9001e919fe73d9dee235876b371.jpg

Lenovo P70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Guncelleme olarak belirteyim, dün kontrol esnasında selenoid valfi deniyor sanırım (içinden 7 tane hortum çıkan kutu), ondan çıkan 3 nolu hortumun içinde hafiften bir yağ tespit edildi. Pazartesi tekrar gidecegim sanayiye. Bu hortumda yağ olması normal mi acaba? Ya da neden olabilir?

Bende de ara ara yanıp sönüyor. Egr valfinde bişeyler var galiba.

EGR valfi temizletince geçer diye tahmin ediyorum. Problem çözüldü mü?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Egr valfini temizlemeyi denemedim. Ustam solenoid valf bloğunu dışardan balata spreyi ve hava vasıtası ile temizledi biraz ve 15 20 gün boyunca yanmadı lamba. Sonra tekrarladi yine.
Bende de ara ara yanıp sönüyor. Egr valfinde bişeyler var galiba.
Olabilir aynen. Pcye baglattın mı hiç hocam sen?

Ben de vitesi 3ten 4e atıp biraz yüklenince araç boğuluyor ve ışık yanıyordu. EGR temizlenecek dediler sorun çözülmüştü.

İşin komik tarafı şu ki bende ne boğulma var ne yığılma ne de çekişten güçme. Geçen gün otobanda denedim üstelik lamba yanarken, turbo 2bin devirden sonra resmen şaha kaldırıyor aracı. Bu nasıl basınç düşüklüğü anlamadım gitti

Egr valfini temizlemeyi denemedim. Ustam solenoid valf bloğunu dışardan balata spreyi ve hava vasıtası ile temizledi biraz ve 15 20 gün boyunca yanmadı lamba. Sonra tekrarladi yine. Olabilir aynen. Pcye baglattın mı hiç hocam sen?

Yeni oldu bağlatmadım önce uzman bir arkadaş var ona baktıracam. Sanki son günlerde yakıt biraz arttı gibi amaa egr den mi yoksa 5 tl nin üzerine çıkmasından mı tam emin değilim:))

Makinaya baglattiginizda çıkan arıza nedir... Çünkü hem turbo hem egr ikisini de aynı anda arıza vermez...turbodan olsa ariza lambası yandığında çekişten düşer..ve kontak kapatıp tekrar acincaya kadar aracın çekişi duzelmez.. eğer arızalı egr ise.. büyük ihtimal egr diyaframi patlamış olabilir. Bununda temizlemesi olmaz değişimi gerekir..

Geri
Üst Alt