Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Şanzuman Yağı Sonrası Vites Geçişlerinde Sertleşme ??

güzelde; aracı lifte kaldırmaya gerek yok motor bölümünün içinde yani altda değil şu an basitçe motor kaputunu açıp yapabilirsiniz rahatlıkla...

bakın bunu da bilmiyordum, akşam üzeri hemen bi incelemeli. peki yağ olarak ne kullanılmalı? gres, sıvı gres? nasıl bi yağ kullanmalıyım?

Yazın çok sıkıntı olmayabilir, bi bak duruma.. Alışır gibi bi durum yok. Kesinlikle yanlış viskozite malesef.

zararı yoktur umarım diyeceğim ama zaten sen daha sağlam olsun diye 75w-90 kullanmışsın içim ordan rahatladı..

Bu yagı sanzumanda cezmi abide kullanıyordu.Bu sıkıntıdan hıc bahsettigini duymadm.Konuyu gorunce muhakkak yazacaktır.

Bu yagı sanzumanda cezmi abide kullanıyordu.Bu sıkıntıdan hıc bahsettigini duymadm.Konuyu gorunce muhakkak yazacaktır.

zaten bütün mesele soğukken. ama ben biraz kızgınlık ve duygusallıkla sanki sürekli öyleymiş gibi hissediyorum galiba. Cezmi abi sanırım bu konuda uzmandı. Eğer kullandıysa kendi aracında ki öyle diyorsunuz, bir daha ellettirmem yağı hiç.

Soğukken iyi yağlama olmuyor ve vitesleri zorla geçirirsen bişey olmayacağına garanti veremem. Dediğim gibi, ben sıcakken koruyor diye koyuyorum, soğukken kullanmıyorum.
Arabadan arabaya da fark edebiliyor, ben 3-4 arabada kullandım, 1 tanesi sıcak soğuk hiç farketmeyip, gayet iyi olmuştu, diğer hepsi soğukta vites geçmeyecek kadar sert oldu :D

bakın bunu da bilmiyordum, akşam üzeri hemen bi incelemeli. peki yağ olarak ne kullanılmalı? gres, sıvı gres? nasıl bi yağ kullanmalıyım?

en ince yağ, makine yağı veya silah yağıda olabilir gres değil gres toz tutar daha çok yayların arasını doldurup zor çalıştırır.wd 40 da olmaz hemen uçup gider belli bir akışkanlıktaki endüstriyel yağ ile elinizle sürün.el ile sürmedeki amaç motora yakın olduğu için başka yerlere değerse ısıdan koku yapar...

Soğukken iyi yağlama olmuyor ve vitesleri zorla geçirirsen bişey olmayacağına garanti veremem. Dediğim gibi, ben sıcakken koruyor diye koyuyorum, soğukken kullanmıyorum.
Arabadan arabaya da fark edebiliyor, ben 3-4 arabada kullandım, 1 tanesi sıcak soğuk hiç farketmeyip, gayet iyi olmuştu, diğer hepsi soğukta vites geçmeyecek kadar sert oldu :D

yok soğukta vitese geçmeyecek kadar kasıntı durumda değil, eskiye nazaran sert sadece. yoksa vites değişiyo sorun yok yani :) :)

en ince yağ, makine yağı veya silah yağıda olabilir gres değil gres toz tutar daha çok yayların arasını doldurup zor çalıştırır.wd 40 da olmaz hemen uçup gider belli bir akışkanlıktaki endüstriyel yağ ile elinizle sürün.el ile sürmedeki amaç motora yakın olduğu için başka yerlere değerse ısıdan koku yapar...

bunu deneyeceğim :eek:key: teşekkürler Feridun Bey.

aynı sıkıntıdan bende müzdarip oldum 75 90 yağ koyduktan sonra vites geçişleri soğukken zorlaştı

Bir örnek daha işte.
Vites kollarını yağlamakla belirgin iyileşme olmaz.
Araba çalışmazken aa ne iyi oldu harika dersin, marşa basınca yine dünyan kararır :D

Geri
Üst Alt