Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sanayi Malı Sis farı

di mi..
yoğun sis ve karda siste xenon varsa vay haline..çok daha kötü hale geliyo görüş..
gaza geldim yarin üşenmicem sökücem büyük ihtimalle sislerimdeki xenonu..
söküp pembe xenon takıcam hahahahaa...

ahahaha :) yiğido duymasın bozulur sonra

ben ilk şu farları halledeyim sis işi kolay sonra

di mi..
yoğun sis ve karda siste xenon varsa vay haline..çok daha kötü hale geliyo görüş..
gaza geldim yarin üşenmicem sökücem büyük ihtimalle sislerimdeki xenonu..
söküp pembe xenon takıcam hahahahaa...

ya ben de bunu anlayamıyorum malesef. yani gündüz bembeyaz ışıl ışıl aydınlatan ampul siste niye gostermiyor kendini?

ya ben de bunu anlayamıyorum malesef. yani gündüz bembeyaz ışıl ışıl aydınlatan ampul siste niye gostermiyor kendini?

1.si aydınlatma kuvveti çok fazla
2.si beynin en rahat algılayip ayirt edebildiği renk sarı..hatta dikkat ederseniz bazı off road araçlarda sis farlarını özellikle sarı takarlar amacı siste ya da yağişta en iyi görüşü yakalamaktir. mavi rengi beyin/göz kolay ayirt edemediği gibi beyaz rengin üzerine (sisin) çok parlak bir ışık huzmesi düşünce o beyazlık daha da parlak hale gelip beyin ve göz ikilisinin ayirt edemiceği hale geliyor..bunu bizzat deli gibi bir kar yağişinda kaldiğimda yaşadim..

1.si aydınlatma kuvveti çok fazla
2.si beynin en rahat algılayip ayirt edebildiği renk sarı..hatta dikkat ederseniz bazı off road araçlarda sis farlarını özellikle sarı takarlar amacı siste ya da yağişta en iyi görüşü yakalamaktir. mavi rengi beyin/göz kolay ayirt edemediği gibi beyaz rengin üzerine (sisin) çok parlak bir ışık huzmesi düşünce o beyazlık daha da parlak hale gelip beyin ve göz ikilisinin ayirt edemiceği hale geliyor..bunu bizzat deli gibi bir kar yağişinda kaldiğimda yaşadim..

teşekkür ederim açıklamalarınız için. Ben polisle başım ağrımasın diye farlarımı sarı bırakmıştım. Hiç olmassa oradan yırtarım herlade artık sisli havalarda. Ama parayı denkleştirip te kıyabilirsem Mert abiden bixenon düşünüyorum.

bixenonlari kesinlikle alın derim...
sislere xenona kesinlikle hayır derim.
tabi kararı size kalmış =)

benimde şuan parklar ve sislerim sarı,kısalar 8000k...benim gayet hoşuma gdyo,orjnal dryo bnce ama herkes illa beyaz yap en azından dyo...napsam anlamadım ?

mert araban ztn güzel be abi..
gece gündüz siste xenonlarla gezme derim..
bak ozana dedim..bizim tarafta minibüsler bile sislerinde xenonla geziyo dedim..bi gör miden bulanir bi daha yakmassin dedim...kendisi görmüş..ve hakkaten tiksindi..söylediği gibi de bi daha yakmamiş sislerini:D
ankarada durum nasıl bilemiyorum ama genellikle burda sisler xenon yakan arabalara baktığın zaman durumun vahimliğini anliyorsun =)
edit:
pardon mert galiba yazdiğini yanliş anladim.
sen kısaları değiştirmek istiyorsun..e ver 100 lira bulabilirsen bi çift 5000 k al ya da en kötü 6000 k al..
beyaz araca beyaz far beyaza lacivertten biraz daha iyi duruyo =)

ya bende aslında 8000 ler yerine 4300 taksam diyorum...çok mavi gibi gelyo bu aralar 8000

4300'e ilk 100 150 saat dayanabilcekmisin mert...colorshift yaşamadan önce 4300 ler bildiğin sarı yaniyo..colorshiftten sonra çok güzel bi renkte yaniyo..
ben sırf o sariliğa dayanamicağm için mercekli farlara 6000 aldım.

Geri
Üst Alt