Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sahibinden otobid sistemi

erdem1907

Kayıtlı Üye
Merhaba;
Seat Arona aracımı sahibindende satışa çıkardım. Burdan araba satanlar bilir ki "mezarcı" "ölücü" "galerici" bir tayfa var. Arabanıza yazdığınız tutarın 100,000 tl altına teklif verip kapamaya çalışıyorlar. Tabi başka tiplerde var. Telefonda pazarlık yapıp arabanın yanında kusur çıkarıp fiyat düşürmeye çalışanlar v.s Yani burda araba satmak psikolojik olarak insanı yıpratıyor.
Bende sosyal medyada gezerken karşıma otobid diye birşey çıktı biraz incelemek istedim. BU otobid yine sahibindenin bir hizmet fakat farkı sahibindenin anlaşmalı kurumsal firmalarına ihale usulu satışı var. Yani şahıslara satış yapılmıyor tüzel kişiliklere satış var. Sistem şöyle işliyor;
Aracınızı anlaşmalı autokinge götürüp expertiz yaptırıyorsunuz. Expertizden sonra size ihaleye giriş bedelini teklif ediyorlar. Eğer siz rakamı kabul ederseniz ihaleye girip sonucu bekliyorsunuz. Eğer ihaleye giriş fiyatını beğenmezseniz bir ücret ödemeden çekiliyorsunuz. İhaleye girdiniz en yüksek teklifini de beğenmezseniz bu durumdan 5000 tl cayma bedelini kredi kartıdan çekiyorlar. Gelen teklifi değerlendirseniz yine bir ücret ödemiyorsunuz. İhaleyi kazanan firma ödemeyi sahibindene yapıyor sizde sahibinden ödemeyi alıp satışı veriyorsunuz. Yani bütün süreçlerde sahibinden de var.
Ben arabamı bugün götürdüm. Diğer kurumsal firmalardan aldığım tekliflerin üzerinde bir teklif aldım ve arabayı ihaleye soktum. İhale yarın yapılacak ve online takip edeceğim.
Detaylı bilgi almak isteyenler sahibinden otobid yazıp detaylara bakabilirler.

Merhabalar. Aracınız için ön ihale fiyatı ve verilen fiyat nedir acaba?

Geri
Üst Alt