sahibinden.com ilanlarına dikkat | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

sahibinden.com ilanlarına dikkat

akin

Kayıtlı Üye
yabancı(İngiliz) isimli kişiler bu siteden yüksek modelli araçların piyasanın çok çok altında fiyat vererek satış yapıyorlar. iletişim için sadece mail aderesi veriyorlar. araçlarına talip olunca yurt dışına taşındıklarını araçlarını kullanmadıkları için çok ucuza sattıklarını söylüyorlar. iş aracı almaya gelince yurt dışında olduğunu yurt dışı kaynaklı hesaba kapora yatırlmasını istiyorlar.

Dün bir ilan gördüm 1.3 90 hp dizel 2008 corsa d enjoy 44000 km deki araca 14000 tl istiyordu. dün iletişime geçtim uzun uzun ikna edici şekilde (ingilizce) yazmış. ben de tamam aracını alıyorum dedim benden 3000 euro kapora istedi. ben de türkiyeye gelmesini noter satışından sonra parasını vereceğimi yazdım. türkiyeye geldiği taktirde onu hava limanından alacağımı ve masraflarını karşılayacağımı da yazdım ve o zamandan beri cevap yok.
Not: dünden beri buna benzer 3 ilan daha gördüm.
bu tür kişilere dikkat edelim arkadaşlar geçen aylarda bu siteden bir tüpçü benzer şekilde 100.000 tl dolandırmış insanlardan.

NOT: alıntıdır.

H_G

Kayıtlı Üye
Uyarı için teşekkürler Akın..Doğru bir tespit :eek:key:

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
bu yolllarla insanları dolandırıyorlarsa helal olsun onlara para gönderen adama müstahak dolandıranın bir suçu yok parayı kaptıran salak... eşşek olursan semer vuran çok olur derler o hesap

Cihan

Kayıtlı Üye
yakında ekmek almaya korkar duruma geleceğiz, Allah ıslah etsin...

plajhavlusu

Kayıtlı Üye
dun kıa jeep ı sattım hayatımda gordugum en kıl musterıydı boya testı yapıldı aracta hıc boya yok sadece arka ust bolumler 120 cıkması gerekırken 60 cıkıyor adamın babası bu arabanın bu parcaları degısmıs dedı :D gulmemek ıcın kendımı zor tutuoyurm fabrıka boyası 120 o bolum 60 70 cıkıyor bunu nasıl bır boyacı boyamıs astar mastar atmadan adam ne mubarek bır adammıs dedım boyle musterılerı gorunce dıyorum kı mustahak bunlar bızım gıbı durustlerın kıymetını bılmezler sonra boylelerıne kazıklanırlar

setnogrom

Kayıtlı Üye
Hiçbir şekilde sahibini görmediğim konuşmadığım kişilere herhangibir site üzerinden para yatırmam yada hesaplarına direk yollamam!Kimsede yatırmasın derim
En güvenli iş elden yerinde alım-satım.

xx

LeonRider

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler gerçekten dikkat edilmesi gereken bi husus sahibindende piyasa düşürmek yada yükseltmek için birçok fake ilan konuluyor ve bu çok sıkıntılı bi durum....

akin

Kayıtlı Üye
özellikle fiyatı emsallerine göre düşük olup da , kaldırım kenarında otoların fotolarını çekenlere dikkat.. fotolar zaten kendini belli ediyor adam arabanın içini camın dışından çekiyor angut resimde yüzünün ortasında cep telef. resmi falan.. aman..