Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sagliginiz icin polen filitresini degistirin(Resimli)

veletifo

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaslar gecen hafta yaptigim islemi fotograflayamadigim icin özür dilerim ama ben size kisaca bilgi vermek istiyorum.Genellikle biz sürücüler arabanin filitrelerini siralarken yag+hava+yakit filitresi olarak siralariz.Neyi unutuyoruz biliyor musunuz? Polen filitresini hani yazin sicak deyipde klimayi acariz,kisin soguk diyipte isiticiyi acariz ya hehh iste ordaki filitredir bu bahsettigim.Orada biriken tozun,pisligin yaprak artiklarinin hatta bunlar zamanla orda curur pis koku yayilir.Oradaki filitreyi degistirmedigimiz zaman hem arabanin sagligi bozulur hemde araca binen bizlerin ve varsa o kücücük minnacik cocuklarimizin sagligi.Aslinda pahali birsey degildir,degistirmesi öyle uzmanlik gerektirecek ustaya gidelecek bir iste degildir.Bu yaziyi okuduktan sonra size tavsiyemdir arkadaslarim POLEN FILITRENIZI kontrol edin.Nerde mi?Nasil Degistiririm mi diyorsunuz? kisaca anlatim

Kaputu aciyoruz , sag silecegin altindaki (söför malinin yani) lastigi siyiriyoruz.Yildiz uclu tornavida ile plastik korumayi aciyoruz kapagi alip bir kenara koyuyoruz.Hemen karsiniza izgarali bir plastik kutu gelicektir duz tornavida ile tirnaklarini acin icersindeki filitreyi hemen cöpe atin.Bazi araclarda da yine sofor malinin yani torpidonun altina sol tarafa dogru elinizi atin.Orda filitrenin bulundugu kartus elinize denk gelecektir onu asagi dogru cekin.Hava tutimde temizliyim gibi yanilgilara dusmeyin icersine sinen mikroplar sizi yine hasta eder.Hemen parcacidan siparis edin hatta parcaciya gidecegime internetten siparis verim gelsin de diyebilirsiniz.Yine ayni sekilde yerine oturtun.Size tavsiyem filitreye biraz parfum yada koku esanslari dokebilirsiniz.Bu Araciniz icersinde 2 ay hos koku olmasina yariyacaktir.Guzelce sökme isleminin tam tersini uygulayin.Hem Siz rahat edin hemde araciniz rahat etsin.

Paylaşım İçin teşekkürler :eek:key:

Ufak ama gercekten önemli bir detay bu filitre degistirince anlasiliyor fark

aynen Leonda Dahaa basit yolcu kon solunun altında ön göğüste ve daima kendim değiştiririm servisi gelmeden;)
Selcuk birde 6 ayda bir kalorifer spreyi var Würth ün ondan sIkmamiz lazim aslinda.Internette izledim adam peteklere sIkIyor petekleri basinctan manyak ediyor.Sonrasinda ne oluyor derseniz Anti bakteriyel oldugu icin temizliyor,Tum petek gozeneklerini aciyor ve temizliyor,hos koku sagliyor.

Selcuk birde 6 ayda bir kalorifer spreyi var Würth ün ondan sIkmamiz lazim aslinda.Internette izledim adam peteklere sIkIyor petekleri basinctan manyak ediyor.Sonrasinda ne oluyor derseniz Anti bakteriyel oldugu icin temizliyor,Tum petek gozeneklerini aciyor ve temizliyor,hos koku sagliyor.

Linki Varmı?

polen filtrelerini servisler 15.000 km de bir değiştiriyor çok uzun bir kilometre aşırı kirli ve tıkalı çıkıyor ben 7.500 de değiştirmiştim,
o halde bile kirli çıktı şimdi 3500 civarında kendim değiştiriyorum servis dışı karbon polen filtresi mann marka 20 tl

polen filtrelerini servisler 15.000 km de bir değiştiriyor çok uzun bir kilometre aşırı kirli ve tıkalı çıkıyor ben 7.500 de değiştirmiştim,
o halde bile kirli çıktı şimdi 3500 civarında kendim değiştiriyorum servis dışı karbon polen filtresi mann marka 20 tl

bende arastirdim alman markasi MANN marka piyasanin en iyilerinden.Bende onu kullaniyorum.Gerci gecen hafta bosluguma gelip yanlis siparis ettim.Mann yazisini gorup siparis verdim parayi odedim.Mail ime baktigimda resmi buyuttumki ne gorim megerse HESSMANN mis.Biraz idare etsin 2 ay sonra degistiririm.Ben sahsen polen filitresine cok onem veriyorum cunki astimim var.Olmasa bile gunumuzun belli saatlerini arabada geciriyoruz ve aracin icersindeki havayi teneffüs ediyoruz.

Geri
Üst Alt