Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Sağır Motoru Açmak..

Konu, 'Teknik Destek' kısmında karapale tarafından paylaşıldı.

1. karapale

karapale SCW Üyesi

1.185
    80
    48
    Arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız gibi dizel araçlarla devirsiz kullanım sonucu bazen motor sağır olmuş derler ustalar..bunun telafisi nasıl olur,,örneğin 5000 deviri gördüğüm motor 4000 devire zor geliyor? Bunun bir yolu çözümü yokmudur..! Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

2. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Kıvanc 4000 devırde kalan motor sagır olmus demek degıldır sorun baska yerdedır zaten.Sagır olmus dıye tabır ettıklerı olay kurum baglamasıdır motorun.BG clean yaptırırsın kurum flan kalmaz.Zaten sagır oldu falan flan oldu muhabbetını de hıc b zaman mantıklı bulmuyorum

3. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    genelde taksıcılerden duydugum...
    uzun yolda 0 kmh den son surate kadar yavasca hızlanılması duzeltebılırmı aracı...

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

bende bole olması gerektıgını dusunyorum ama bu konu hakkındada saglıklı bılgı almak zor oluyor....

4. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    çözümü devir çevirmekse 1 ve 2 vites buna çok uygun..
    büyük vitesler için alan gerekir sonuçta..

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

ya da en az 100km'lik bi yolu devirli kullanmak en mantıklısı..
    bi kaç defadan sonra daha iyi olur herhalde..

5. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    olay kurumu atmaya calısmaksa eger neden motoru zorlamak yerıne BG clean yaptırılmasın

6. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    cab bu BG CLEAN işlemi tam olarak ne oluyor...

7. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    BG clean e ek olarak b de carbon clean var,motordakı kurumu temızleyen bır bakım seklı.

8. karapale

karapale SCW Üyesi

1.185
    80
    48
    size şu şekilde anlatayım o zman sorunumu? bende 1.9 JTD doblo var ve bu canavar 4. viteste 200 görüyordu 5. vitese bile gerek kalmıyordu ama ne olduysa artık 160 km. hızı geçmiyor? çünkü yaklaşık 1 senedir araç 120 yi geçmeden kullanıldı sırf tasarruf için.. BG CLEAN nerde bulunur nerde satılır peki..

9. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    ben en son yazın son surat yaptım o guden beri 170 i geçmedim ( gecen ay 170 e cıktım ama butun kış boyunca 130 u kolay kolay gecmem) nolcak şimdi...??? peki bu kurum kaç bin km de oluşur...??

10. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    kıvanç bu işlem bazı servislerde oto elektirikçilerde vb.yerlerde mevcut fakat bu işlemdışında enjektör temizliği işleminide yaptırman gerekir...

---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

bu işlemleri yaptıktan sonra belirgin değişikliği farkediceksin aracında

Sayfayı Paylaş