Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Sabahları Zor Çalışma Sorunu Bıktırdı Beni

Konu, 'Cordoba' kısmında Anadolu tarafından paylaşıldı.

1. Anadolu

Anadolu SCW Üyesi

13
    0
    1
    Arkadaşlar arabam 1.4 signo benzinli. Sabahları (yaklaşık 1 aydır) arabam 3-4 marştan sonra çalışıyor. Çalıştıktan sonra 1 km bile gidip stop edip tekrar çalıştırsam hiç sorun olmuyor , hemen çalışıyor. Normalde sabahları kontağı çevirirken 5sn bekler öyle çalıştırırım motora benzin gitsin diye. Ustaya sordum enjektörler tıkalı olabilir , 2 -3 depo benzin bitir ve yüksek devirde kullan geçer dedi,ayrıca boğaz kelebeğini temizledi ancak sorun hala devam ediyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Not: arabada tüp yok

2. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    kullandığınız benzinide yazarsanız yardımcı olabiliriz

3. Anadolu

Anadolu SCW Üyesi

13
    0
    1
    Sorun opet ten aldığım benzinden sonra başladı. Şu an BP den alıyorum.

4. Anadolu

Anadolu SCW Üyesi

13
    0
    1
    95 oktan kullanıyorum

5. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    bir elektrikçide akü yü ölçtürmenizi tavsiye ederim.

6. Anadolu

Anadolu SCW Üyesi

13
    0
    1
    hocam akü yeni 1 yıllık daha

7. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Subaplarda kurum birinkintisi tarifine tam uyuyor, Bosch serviste, veya başka bir yerde, kompresyon testi yaptırın, düşük çıkarsa, yağlı olarak yapsınlar (normalde bilmeleri lazım) , değer yükselmez ise, subaplardan kaçırma vardır, bu da kurum işaretidir, carbon clean yapılır, 100 km sonra yine ölçtürüni yükselmiş olacak ve sabahları stop etmeyecek. Arada sırada çok zor çalışsa idi, benzin basıncına bakılırdı mesela.

8. Anadolu

Anadolu SCW Üyesi

13
    0
    1
    bu arada daha önce hararet müşüri ile ilgili konu açmıştım. sabahları Kontağı çevirdiğimde hararet göstergesi anında 88 oluyor. Yani hararet müşürü arızası sabah zor çalışmaya sebep olabilirmi acaba?

9. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Akü yeni olsada bir sorun olabilir..Yine de baktırmakta fayda var...

10. Anadolu

Anadolu SCW Üyesi

13
    0
    1
    Kamikaze hocam , arabaya çok yüksek devir gaz verdiğimde sıyahımsı duman çıkartıyor. bu kurum belirtisimi acaba

Sayfayı Paylaş