Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sabahları benzine gaz yemiyor

newdali

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum birde sorunumla alakali kulaktan dolma bilgi değilde özellikle başından geçen arkadaşlar varsa yazarlarsa daha çok memnun olurum .

Gelelim soruna

Sabahları benzinde gaz yememe

Iyi akşamlar arkadaşlar 2011 ibiza aracım var araca my11 brc sıralı taktırdım ve bu sorun başladı araç sabahları benzinde rolantide çalışırken hemen hareket ettin mi resmen arabayı arkadan biri çekiyorcasına araç gitmiyor gaz pedalının sonuna kadar bassamda 2500 deviri gecmiyor ama 1 dakka bekleyim veya motor sicakken bu sorun yok kalkarken pati bile çekiyor bu arada bu sorunla ilgili lpg enjektörlerini buji ve bobinleri ve benzin filtresini değiştirdim ama sorunum çözülmedi

Kardeşim öncelikle bu dedıklerin soğuk havalarda yapar bende 2013 ibiza var sabahları 3 dakıka ısındıktan sonra hareket ediyorum birden kalkarsam arac stop edecekmiş gibi oluyor eger sıcak havalarda da aynısını yapıyorsa aracın brc servisine götur yada gaz aldıgın yerı de degiştirip bi dene derim... Atiker obd2 var bende naşallahı var hiç üzmüyor beni

Hızlı gidersen EBENİ yavaş gidersen BEBENİ görürsün

soğuk havada 3-5 dakka rolantide çalıştırman lazım. lpg li araçların hepsinde bu sorun olur. hatta bende gazdan benzine geçerken senin dediğin oluyor. bas bas 2500 deviri geçmez.

Gercekten iğrenç bi durum bunun bir çözümü yok mu acaba

Bu normal bir durum diye biliyorum yanılmıyorsam. Bende leonda bir kaç kez karşılaşmıştım. Soğuk havalarda devir kesici devreye giriyordu yaklaşık 1-2 dk. Bir daha yaparsa sağa çek stop et çalıştır devam et bu sefer gaz yer :) Ben böyle biliyorum

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum birde sorunumla alakali kulaktan dolma bilgi değilde özellikle başından geçen arkadaşlar varsa yazarlarsa daha çok memnun olurum .

Gelelim soruna

Sabahları benzinde gaz yememe

Iyi akşamlar arkadaşlar 2011 ibiza aracım var araca my11 brc sıralı taktırdım ve bu sorun başladı araç sabahları benzinde rolantide çalışırken hemen hareket ettin mi resmen arabayı arkadan biri çekiyorcasına araç gitmiyor gaz pedalının sonuna kadar bassamda 2500 deviri gecmiyor ama 1 dakka bekleyim veya motor sicakken bu sorun yok kalkarken pati bile çekiyor bu arada bu sorunla ilgili lpg enjektörlerini buji ve bobinleri ve benzin filtresini değiştirdim ama sorunum çözülmedi
havalar soğudu malum.yaz geldi mi yazlık bakım kış geldi mi kışlık bakımı mutlaka ihmal etmemeliyiz.arabayı çalıştırdıktan hemen sonra hareket etmemeliyiz bu gibi soğuk havalarda.don ile geçen gece boyunca sabahları kapıların bile zor açıldığı araclarımızda hemen basayım gaza yürüsün araba mantıklı değil.ister dizel olsun ister benzin az bekleyip motor dona karşı kırılması gerekir.antifirizi suyunu vs şeyleri kontrol etmeli mutlaka kışlık lastik takmalıyız

2007 seat Toledo kitapciginda araç calistiktan hemen sonra hareket edilmeli şeklinde yaziyor motorun daha cabuk isinmasini sagliyormus
Bence 30 saniye 1 dakika gibi beklenmeli motor yağ karisip düzene girmeli

Geri
Üst Alt