Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sabahları Zor Çalışma Sorunu Bıktırdı Beni

Anadolu

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabam 1.4 signo benzinli. Sabahları (yaklaşık 1 aydır) arabam 3-4 marştan sonra çalışıyor. Çalıştıktan sonra 1 km bile gidip stop edip tekrar çalıştırsam hiç sorun olmuyor , hemen çalışıyor. Normalde sabahları kontağı çevirirken 5sn bekler öyle çalıştırırım motora benzin gitsin diye. Ustaya sordum enjektörler tıkalı olabilir , 2 -3 depo benzin bitir ve yüksek devirde kullan geçer dedi,ayrıca boğaz kelebeğini temizledi ancak sorun hala devam ediyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Not: arabada tüp yok

Sorun opet ten aldığım benzinden sonra başladı. Şu an BP den alıyorum.

bir elektrikçide akü yü ölçtürmenizi tavsiye ederim.

Subaplarda kurum birinkintisi tarifine tam uyuyor, Bosch serviste, veya başka bir yerde, kompresyon testi yaptırın, düşük çıkarsa, yağlı olarak yapsınlar (normalde bilmeleri lazım) , değer yükselmez ise, subaplardan kaçırma vardır, bu da kurum işaretidir, carbon clean yapılır, 100 km sonra yine ölçtürüni yükselmiş olacak ve sabahları stop etmeyecek. Arada sırada çok zor çalışsa idi, benzin basıncına bakılırdı mesela.

bu arada daha önce hararet müşüri ile ilgili konu açmıştım. sabahları Kontağı çevirdiğimde hararet göstergesi anında 88 oluyor. Yani hararet müşürü arızası sabah zor çalışmaya sebep olabilirmi acaba?

Akü yeni olsada bir sorun olabilir..Yine de baktırmakta fayda var...

Kamikaze hocam , arabaya çok yüksek devir gaz verdiğimde sıyahımsı duman çıkartıyor. bu kurum belirtisimi acaba

Geri
Üst Alt