• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Sağ farim yanmiyor

Bertone91

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bixenon sağ farim yanmiyo neden olabilir düzeltmek için ne yapmam lazim aracimi dün detayli temizlik pasta cila için birakmistim motor temizliğide yapmislar farin biyerlerini yakmiş olabilirlermi durup duruken gene başimiza iş aldik:)

kirlisakal

Teknik Koordinatör
su kaçmış olmasın...
ampul patlamış olabilir ya da elektrik aksamına su kaçtısa muhtemelen sigortası atmıştır sigortasını da kontrol edin sigorta panelinden...sonrasında bilgilendirin başka çareler arayalım

Bertone91

Kayıtlı Üye
Sigorta panelinin yerini biliyorum ama hangisi far hangisi sağ veya sol nasil ayirt edebilirim onu bilmiyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kirlisakal

Teknik Koordinatör
Sigorta panelinin yerini biliyorum ama hangisi far hangisi sağ veya sol nasil ayirt edebilirim onu bilmiyorum.

sigortaları tek tek söküp iletken kısmına bakabilirsiniz.kopuk olan atmıştır zaten..ya da iyi bir elektrikci ustası şipşak cüzi fiyata bulur değiştirirsiniz.buyuk sigortalardır.akü üzerinde de sigorta dizini bulunmakta hangisi doğru elektrikci voltmetreyle bulur

Bertone91

Kayıtlı Üye
Ozman inş sigortadandir peki sigortanin yanmasi veya bozulmasi gibi bi durum olabilirmi.

PetrolHead

Kayıtlı Üye
kapakta sigorta panelinin şeması olması lazım yoksa internetten bakın şemaya kendiniz halledin .
emin olmak için farın kontrol ünitesindeki soketleri sökün sol ve sağ farın kontrol ünitilerini yer değiştirin sigortadansa direk anlaşılır.

Bertone91

Kayıtlı Üye
Yanliz sağ farin park lambasi filan herseyi yaniyor sadece zenon kismi yanmiyor bi yerde parkla zenon farin ayni sigortaya bağli olduğunu okudum sigortada sorun olsa oda yanmazdi heralde ?

Bertone91

Kayıtlı Üye
@kirlisakal abi elektirikçiye gittim ampul patlamiş dedi bana bizim araçlara uygun zenon ampül önerirmisin nasil bisey taktirmam lazim.

kirlisakal

Teknik Koordinatör
@kirlisakal abi elektirikçiye gittim ampul patlamiş dedi bana bizim araçlara uygun zenon ampül önerirmisin nasil bisey taktirmam lazim.

önereyim de diğeri yanıyorsa aynısından almanız gerekiyor..çift alacaksınız phillpsi öneririm...xenonlerı nerde kullanıyorsun uzun kısa sis !! uğraştırma beni soket tipini de söle :)

Bertone91

Kayıtlı Üye
Kisalarda kullaniyorum ama zor yerden sordun:) soket tipine filan hiç bakmadim.

Üst Alt