Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sağır Motoru Açmak..

Bir şeyi düzeltmek isterim yalnız. İki tüm kurum vardır bir iyi kurum birde kötü kurum diye tabir edilen. İnş. bu kurum temizleme yöntemleri (C Clean ve BG Clean gibi) kötü kurumları atarken iyi kurumlarıda atmıyordur. İyi kurumlar parçalar arasında bariyer görevi görerek aracın ömrünü korur.

Aracı bakıma sokun, çıktıktan sonra 1 hafta tapagaz kullanın düzelir :)

bence yakıt kalitesinden dolayı kurumlanma oluşmuş. arkadaşların dediği gibi carbon clean gibi işlemlerle rahatlayacaktır araç.

cabon clean olayı çok güzel. belirgin bir düşüş hissedsilmese bile carbon clean'den sonra belirgin bir performans artışı hissediliyo =)

kıvanç aracın devirlenmesindemi sorun yoksa aynı devirde yaptığı hız değerindemi? eğer ikincisi ise sorun baskı balatadandır :)

15bin kmde bir carbon clean yaptırıyorum tavsiye ederim 70-80 lira birşey zaten

ama dediğin aracı ben 225bin km kullandım 4.viteste denemedim tabi ama 200bin km ye kadar selde kaputun üzerinden su aşana değin 200 km hızı görüyordum jtd vip ile

15bin kmde bir carbon clean yaptırıyorum tavsiye ederim 70-80 lira birşey zaten

ama dediğin aracı ben 225bin km kullandım 4.viteste denemedim tabi ama 200bin km ye kadar selde kaputun üzerinden su aşana değin 200 km hızı görüyordum jtd vip ile

görkem nerde yaptırıyorsun carbon clean?? kimisi ağır bakımdan önce yaptırmanın gereksiz olduğunu da söylüyo :confused:

benmde bildigim dizel araçlar 5. viteste 100 le gittiği takdirde kurumunu kendi kendine temizliyo.

Arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız gibi dizel araçlarla devirsiz kullanım sonucu bazen motor sağır olmuş derler ustalar..bunun telafisi nasıl olur,,örneğin 5000 deviri gördüğüm motor 4000 devire zor geliyor? Bunun bir yolu çözümü yokmudur..! Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

4000 devire zor cıkması baska tip arızalarda olabilir .turbo vs..

Geri
Üst Alt