• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Saçma Far-Stop-Ampul Sorunu

Evo7ution

Kayıtlı Üye
İsim
Veysel Evrim
Nereden
Gaziantep
Araç
Leon 1.6 TDI Style
Arkadaslar merhaba 2012 1.6 tdi leonum var,forumda da yeniyim ve ilk arızami yaşadım. Yardimlarinizi bekliyorum, sorunum şu ;

Far arıza lambası yanıyor.
Sağ kısa ve uzun far sağ sis yanmıyor.sağ taraftaki ön sinyal yanmıyor çamurluk üstü sinyal ve arka sinya yanıyor.
Sol taradta kısa ve uzun far yanıyor. sol ön sinyal yanıyor fakat çamurluk sinyali ve arka sinyal yanmıyor.
Arka sol stop yanmiyor sag far açık ışığı yaniyor vs vs. biraz karışık biri sağdan biri soldan yanmıyor çok saçma geldi bana.
Ayrica park sensörum de çalışmıyor.

Ne oldu bilmiyorum aniden lutfen yardimci olun.

Çok teşekkürler.

Leons54

Kayıtlı Üye
İsim
Murat Durmuş
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.6 Style
Akü değişimi falan yaptınız mı ?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evo7ution

Kayıtlı Üye
İsim
Veysel Evrim
Nereden
Gaziantep
Araç
Leon 1.6 TDI Style
Yok hocam ne akü ne far elektronik hiçbir aksamina dokunulmadi.

Seatleontdi

Kayıtlı Üye
İsim
Kemal Mahmut
Nereden
Adana
Araç
Leon 1.9 TDI Stylance
Plaka
01ejc96
Aracınıza harici bir lamba far led veya ekstra birşey taktınız mı yada sizden önceki sahibi takmış olabilir mi bu tip şeyler çnk şaseye neden olabiliyor birde eskimiş kablo demetleri de yapabilir bir şase olma ihtimali yüksek elektrikçiye bir gidin

LKTN

Kayıtlı Üye
İsim
Murat
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.6 Style
Arkadaslar merhaba 2012 1.6 tdi leonum var,forumda da yeniyim ve ilk arızami yaşadım. Yardimlarinizi bekliyorum, sorunum şu ;

Sağ kısa ve uzun far sağ sis yanmıyor.sağ taraftaki ön sinyal yanmıyor çamurluk üstü sinyal ve arka sinya yanıyor.
Sol taradta kısa ve uzun far yanıyor. sol ön sinyal yanıyor fakat çamurluk sinyali ve arka sinyal yanmıyor.
Arka sol stop yanmiyor sag far açık ışığı yaniyor vs vs. biraz karışık biri sağdan biri soldan yanmıyor çok saçma geldi bana.

Çok teşekkürler.
Sigorta kutusuna ve elektrik tesisatına bir baktırın bence.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

memet_one

Administrator
İsim
mehmet
Nereden
Kocaeli
Araç
Ateca 1.6 TDI Style
Plaka
41 YZ 518

Çok teşekkürler.
Geçmiş olsun muhtemel bir yerden kısa devre yapmış kaput altında olan sigortalara bakın direksiyon altında olan sigorta kutusuna da bakın kapakta şeması olması gerekli yağmurda açık yada iyi izole edilmemiş bir kablo olabilir

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

AdeM59

Trakya Bölge Sorumlusu
İsim
Adem TENEKECİOĞLU
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.6 TDI Copa Plus
Plaka
59 FR 232

Çok teşekkürler.
Sanırım bahsettiğiniz sorun ön ve arka farların çapraz bi şekilde bi kısmının yanıp diğer kısmının yanmaması ise sigortanız yanmıştır kaputun altındaki sigorta kutusundan aşağıdaki fotoğrafta yan yana olan 2 sigortayı kontrol ediniz daha öncede mk2 leonda hiçbir ampulde oynama yapılmamasına rağmen başına gelen arkadaşımız olmuştu.

Trakya'dan gönderildi..

Evo7ution

Kayıtlı Üye
İsim
Veysel Evrim
Nereden
Gaziantep
Araç
Leon 1.6 TDI Style
Cok surmez açıklayıcı olmus hocam teşekkürler oncelikle.

kontrol edecegim. Peki bu islemin tahmini maliyeti ne olur yeni alacağım 1 adeta sigorta oturmaz sanırım oraya erime varsa.

AdeM59

Trakya Bölge Sorumlusu
İsim
Adem TENEKECİOĞLU
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.6 TDI Copa Plus
Plaka
59 FR 232
Cok surmez açıklayıcı olmus hocam teşekkürler oncelikle.

kontrol edecegim. Peki bu islemin tahmini maliyeti ne olur yeni alacağım 1 adeta sigorta oturmaz sanırım oraya erime varsa.
Maliyet konusunda bi fikrim yok biz arkadaşımla birlikte halletik sorunu sigortayı tutan ayaklar zarar görmediğinden yuvayı iyice temizleyip ayakları sıkılayarak yeni sigorta takıp halletik sorunu sizdede böyle bir sorun varsa ve eliniz bu işlere yatkın değilse iyi bir elektrikçi ustasına gösterin onlar halleder eger erime fazlaysa ya yeni sigorta tablası almanız gerekir yada oraya yeni bir sigorta yuvası uydurulması gerekir.

Trakya'dan gönderildi..

Evo7ution

Kayıtlı Üye
İsim
Veysel Evrim
Nereden
Gaziantep
Araç
Leon 1.6 TDI Style
Anladım hocam cok teşekkür ederim, nihai sonucu tekrar paylaşirim benzer sorunu baska arkadaslar da yasarsa yardimci olmasi açısından.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:1) Üyeleri Gör
Üst Alt