Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sağa Sola Sallanmak...

Anarchist

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bi abim arabasının çok sallandğndan ve kaymasından şikayet ediyordu.Aldım test ettim araba gerçektende sağa sola çok sallanıyor özellikle bozuk yolda.Ve bu sallanma esnasında kaygan bir zemin yakalarsa kayıyor araç.Usta aracı kaldırıp alt takımı kontrol etti ve birşey yok ama sallanma olayını oda test etti ve onayladı. Aklımıza şöyle bişi geldi lastikleri 2008 de takmış.Lastikler eski kaymayı ondan yapıyor sallanmasıda aracın kendi özelliği olabilirmi?.. rot balansı falan sağlam sağa sola kesinlikle sapmıyor sadece bozuk yolda ve ani direksiyon haraketlerinde sağa sola sallanıyor araç. 2006 model rfnce leon... sizce sorun ne olabilir?..

banada kıralık aracta bole denk gelmıstı hatta hıza bındıgınde daha cok saga sola kayıyordu.. meger lastıklerın kullanım suresı dolmus sıkayet ettım fırmayı canıma kast ettınız dıe 0 arac verdıler sora..

yavaşlarken arkası beşik misalimi tarık?

aynen oda hız yapmaktan korktuğunu araçla 120'nin üzerine çıkmaya korktuğunu söyledi.bende abi leon için 120 neki kesin bi sorun var dedim ama gözle görünen bişi yok. ama eğer bu sorun lastiklerden ise bir daha asla bridgestone lastik almam... çünkü benim aracında ön lastikleri aynı ve bi tane 2004 üretimi geçen bi kaydım lastiği aldığm yere gittim biri eski olduğu için kayıyor dedi... yani gerçekten ömrü var demekki...

yavaşlarken arkası beşik misalimi tarık?
yok abi frende falan hiç bişi olmuyor araca hani yollarda bazen dalgalanma olur yada 2 şeridin yüksekliği farklıdır şerit değişirken yada öyle dalgalanan yollarda araba sağa ve sola sallıyor. yağışlı havada ani fren falan denedim yok araç acaip bişi yapmıyor.

Aynı sorun bende de vardı. Benim sorun arka kamber ayarlarından çıktı. kamber ayarında 5 cm bozukmuş. aracım resmen geziniyordu meyilli yollarda falan. Bi ara sanki şerit değiştirecek gibi olunca solugu tamircide aldım.

baktırım derin belki sizin sorunda budur.

Aynı sorun bende de vardı. Benim sorun arka kamber ayarlarından çıktı. kamber ayarında 5 cm bozukmuş. aracım resmen geziniyordu meyilli yollarda falan. Bi ara sanki şerit değiştirecek gibi olunca solugu tamircide aldım.

baktırım derin belki sizin sorunda budur.
ya işte sorun şu ki araçta gezme falan yok... sadece bozuk yolda araba sallanır ya bu benim alteadan yada ustanın polodan daha fazla sallanıyor.

Lastik ömrü 3-4 yıldır oda düzgün muhafıza edilirse

Amortisörler patlamış olabilir yaylana yaylana gider araç o zaman. Aklıma başka birşey gelmiyor. Lastikler eskidikçe sertleşir yaylanmanın ondan olduğunu sanmıyorum.

Geri
Üst Alt