Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sıfır otomobil acayip zorlanıyor. ne yapmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

scorpion fd

Kayıtlı Üye
sevgili dostlar merhaba 3 hafta önce kadar sıfır ibiza style paketi adım 1.4 85 hp. benzinli
araç yüzde 5'lik çok çok hafif bir rampada bile çok zorlanıyor.. yani performans acayip düşük. hızlanmasına bakayım dedim. sakarya nehri tem otoyolunu bilen bilir. düz uzun yol. belki de istanbul-ankara arasında hız yapılacak tek yer. orada 180'e çıkana kadar araba resmen ecel terleri döktü. zannedersiniz 20 yaşında araba.
nedeni ne olabilir? araç 1400 kiloemetrede ama uzun yolda bile hız olarak 95 100'ü geçmedim.(180 denemelik yaptım sadece) bundan olabilir mi yani sürekli yavaş gitmekten? araç "açılmamış" olabilir mi? gidip uun yolda aracı yüksek hızda kulanıp açmam mı lazım? yoksa servise götürmeli miyim? bu durum çok soğuttu beni . daha önce lpgli aracım vardı o bile asla böyle hantal değildi.
şimdiden teşekkürler

arkadaşımın ibizasını hep kullandığım kadarı ile tecrübelerimi aktarayım size araç 5000 km kadar kendine anca gelir zaten çok aman aman bir değişim değilde biraz daha atikleşiyor diyebilirim.Fakat cidden gaz pedalı çok hissiz zor hızlanıyor du ve hele yokuşlarda hızlı girmezsen bayılıyordu benim Yadigar eski Uno 1.4 benzin bile ondan daha atik idi yani bilemiyorum yakıt olarak zaten pek ekonomik sayılmayan da bir motor neden böyle bende çözemedim ama aracınızda sıkıntı yok bence. Size tek tavsiyem 5000 km den sonra LPG taktırmanız zaten uçan kaçan bir araç değil LPG ile süper bir tasarruf edersiniz cidden LPG ile çok barışık bir araç çok ekonomik oluyor.

açıkçası 1.4 arabadan bişey beklememek lazım
sonuçta 85 hp bişey, kaputu açıp bakarsanız minnacık :) bi motoru var
2010 model var 83 binde idare ediyoruz
180 bu araba için uçuk bi rakam, zaten kanat tak havalansın
bayılma olayında ise vites düüşürün benzinli olduğu için yüksek devirler çevirebiliyor zaten o zmn biraz kendinde oluyo

açıkçası 1.4 arabadan bişey beklememek lazım
sonuçta 85 hp bişey, kaputu açıp bakarsanız minnacık :) bi motoru var
2010 model var 83 binde idare ediyoruz
180 bu araba için uçuk bi rakam, zaten kanat tak havalansın
bayılma olayında ise vites düüşürün benzinli olduğu için yüksek devirler çevirebiliyor zaten o zmn biraz kendinde oluyo

2004 ibizada 180 daha bu sabah çevre yolunda gitiim. Hiçde öyle uçmadı, kanatta yoktu. Üstelik araç tüplü, bence bu araçları pek hafife almayın.

arkadaşlar sağolun. 5000'e kadar bekleyelim hayırlısı. ama çok bişey değişeceğini bende sanmıyorum. bu arabadan beklediğim elbette performans değil. ama bahsettiğim gibi anormal derecede düşük. normal olsa bize yetiyordu. test sürüşü ben yapmadım ama yapsaydım da muhtemelen alırdım. çünkü 20 dakikalık test sürüşünde bişey anlanmıyor. bir de ön yargı ile giriyorum teste. yani bu alabayı alacağım diye:) araba şayet hızlansa bu kasa çok rahat kaldırır. kalıpsız bir araba değil. ama performansı şaşırtıcı düşük. yine de servise danışacağım bu durumu

@****rpion fd kardeşim biraz daha fazla devirli kullan derim... o rodaja fazla takılma derim... eskiden corollam vardı 1,3... aldığımda 130 zor yapıyodu... satarken 200 e yakın koyuyodu araç... ver dumanı gitsin bence...

Cupran varsa 1.2 tsi ibza'nın performansı tatmin etmez.
1.2 tsi varsa 1.4 tatmin etmez.
1.4 tsi leon varsa 1.2 leon tatmin etmez.
Cupran varsa 1.4 tsi leon da kar etmez...
Performans kriterleri kişiden kişeye değişir.
--------------------------------------
Aracım 1.4 ibiza.
Lpg takılı.
Hergün işe git gel.
Çevre yolundan geçtiğim yerler var. Çıktığım yokuşlar da var.
Genelde 120 ile gidiyorum. Bu hıza çıkarken denildiği gibi kesinlikle zorlanma yaşamıyorum.
İşe çok geç kaldıysam 140-160. Bu hızlara çıkarken de hiç zorlanmıyorum.
İbizam da 180'i gördüm. Ankara çevre yolunda. Güvenlik açısından önermem. Forumlarda aratırsanız bu araçla 200 görende var. (kadran yanılır veya yol yokuş aşağıdır bilemem. Görmüşler mi? Görmüşler)
Yol güzergahım da ki dik yokuşa hızlı girersem 5. viteste tamamlıyorum. Hiç de öyle arkamda kuyruk olmuyor.
Önüme araç çıkarsa malum 4 de. He aynı yokuşta önümde araç olduğundan devirlenemeyip 3. viteste gittiğimde oldu ama nadirdir.
Araç vites geçişlerini 3000-3500 arasında yaparsanız biraz daha atik oluyor ancak ekonomi için yol bilgisayarını dinleyip 2000 devirde bir vites atarsanız devrini alana kadar evet biraz hantal oluyor.
Kısacası 1.4 ibiza hiç de öyle tu kaka edilecek bir performansa sahip araç değil.
Size verdiği sözü tutuyor. 11 saniyede 100 km'ye çıkıyor.

Ayrıca yakıt ekonomisi olarak lpg takılırsa SÜPER... hatta SÜPER mi SÜPER...

Cupran varsa 1.2 tsi ibza'nın performansı tatmin etmez.
1.2 tsi varsa 1.4 tatmin etmez.
1.4 tsi leon varsa 1.2 leon tatmin etmez.
Cupran varsa 1.4 tsi leon da kar etmez...
Performans kriterleri kişiden kişeye değişir.
--------------------------------------
Aracım 1.4 ibiza.
Lpg takılı.
Hergün işe git gel.
Çevre yolundan geçtiğim yerler var. Çıktığım yokuşlar da var.
Genelde 120 ile gidiyorum. Bu hıza çıkarken denildiği gibi kesinlikle zorlanma yaşamıyorum.
İşe çok geç kaldıysam 140-160. Bu hızlara çıkarken de hiç zorlanmıyorum.
İbizam da 180'i gördüm. Ankara çevre yolunda. Güvenlik açısından önermem. Forumlarda aratırsanız bu araçla 200 görende var. (kadran yanılır veya yol yokuş aşağıdır bilemem. Görmüşler mi? Görmüşler)
Yol güzergahım da ki dik yokuşa hızlı girersem 5. viteste tamamlıyorum. Hiç de öyle arkamda kuyruk olmuyor.
Önüme araç çıkarsa malum 4 de. He aynı yokuşta önümde araç olduğundan devirlenemeyip 3. viteste gittiğimde oldu ama nadirdir.
Araç vites geçişlerini 3000-3500 arasında yaparsanız biraz daha atik oluyor ancak ekonomi için yol bilgisayarını dinleyip 2000 devirde bir vites atarsanız devrini alana kadar evet biraz hantal oluyor.
Kısacası 1.4 ibiza hiç de öyle tu kaka edilecek bir performansa sahip araç değil.
Size verdiği sözü tutuyor. 11 saniyede 100 km'ye çıkıyor.

Ayrıca yakıt ekonomisi olarak lpg takılırsa SÜPER... hatta SÜPER mi SÜPER...
Tamamiyle katılıyorum. Bende alalı 2 ay oldu fakat ayıldığını bayıldığını görmedim. Arkadaşların pek fazla performans bekleme demesine rağmen 160-170 e çok çok rahat çıkıyor.. Hatta hızdan korkmasam dewamıda rahat rahat gelir... Tabikide 85 brygir olmasından kaynaklı kalkışlarda ve araç sollamalarda çok serii değil.. Ama çoluğunu çocuğunu bindirceksen, işe gidip geleceksen harika.. Bendede Lpg var... 68 tl ye 300 km tamamiyle şehir içi rahat yapıyor...

erken vites değiştiriyorum onun da etkisi vardır o halde. anladığım kadarıyla yüksek devire çıkıp değiştirmek gerekiyor. bundan önce focus vardı onda 3000 devirde vites değiştirirken bunda 2002200 değiştiriyorum. biraz kullanma klavuzunu okumam biraz da ekranda vites büyült uyarısını görmemin etkisi olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt