Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sıfır otomobil acayip zorlanıyor. ne yapmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yukarıda yazdığım gibi.
Eğer amacın yakıt ekonomisi ise 2000 devirde vites atarsın. Ancak aracın hemen hızlanmaz bayılır. Devrine gelince hızlanmaya başlar.
Ancak vites değişimini 3000 ve üstünde yaparsan o zaman aracın atikleşecektir.
Mesala :
Gaza yavaş basarsanız araç yakıt ekonomisi için 2000 devirde sana vites değiştirme uyarısı verecektir.
Ama gazı köklerseniz aracınız size 3500-4000 devirlerde vites atmanızı önericektir.
Yol bilgisarının vites atma uyarısı sizin o anki sürüş tarzınıza göredir.
Ekonomikse ekonomiye göre, sportifse sportifer göre at ya da küçült der.

1.4 de yazilim etkili olmuyor diye biliyorum.

sevgili dostlar merhaba 3 hafta önce kadar sıfır ibiza style paketi adım 1.4 85 hp. benzinli
araç yüzde 5'lik çok çok hafif bir rampada bile çok zorlanıyor.. yani performans acayip düşük. hızlanmasına bakayım dedim. sakarya nehri tem otoyolunu bilen bilir. düz uzun yol. belki de istanbul-ankara arasında hız yapılacak tek yer. orada 180'e çıkana kadar araba resmen ecel terleri döktü. zannedersiniz 20 yaşında araba.
nedeni ne olabilir? araç 1400 kiloemetrede ama uzun yolda bile hız olarak 95 100'ü geçmedim.(180 denemelik yaptım sadece) bundan olabilir mi yani sürekli yavaş gitmekten? araç "açılmamış" olabilir mi? gidip uun yolda aracı yüksek hızda kulanıp açmam mı lazım? yoksa servise götürmeli miyim? bu durum çok soğuttu beni . daha önce lpgli aracım vardı o bile asla böyle hantal değildi.
şimdiden teşekkürler

Sen birazn daha devirli kullan daha cok yeni aracın zaten, anca acılır araba rahatlar ilerde bence..

öncelikle sayın editörlerden ricam konuya "çözüldü" notu eklerlerse memnun olurum.tamamen kullanımdan kaynaklı bir problemmiş. sebep şu: dediğim gibi erken vites değiştirmekten kaynaklı oluyormuş. bugün öğleden beri arabayı kullanıyorum 3 bin devir ve sonrasında vites değiştirdim hep araba canavara döndü:) herkese çök teşekkürer. sizin yorumlarınız ile neticeye ulaşmış olduk:) kazasız sürüşler diliyorum

85 beygir en fazla 95 e çıkartabiliyorlarmış.. O riske değmez bence...
doğru sölüyorsun atlamışım :) tsi olanlara biraz beygır aertırımı oluyor atmosferik benzınlı araclara maalesef yazılım olsada güç almak ımkansız.tsi ya da tdi ya da tfsi olacak...

öncelikle sayın editörlerden ricam konuya "çözüldü" notu eklerlerse memnun olurum.tamamen kullanımdan kaynaklı bir problemmiş. sebep şu: dediğim gibi erken vites değiştirmekten kaynaklı oluyormuş. bugün öğleden beri arabayı kullanıyorum 3 bin devir ve sonrasında vites değiştirdim hep araba canavara döndü:) herkese çök teşekkürer. sizin yorumlarınız ile neticeye ulaşmış olduk:) kazasız sürüşler diliyorum
hahahaha senın adına sevindim dostum.benzın yakmim diye gaza basmaya korkmussun :) şunu iyi bilin devirsiz kullanılan araç her zaman fazla yakar.90 km/s .5 vitesde kullanmayın.bakımlarınızı ıhmal etmediğiniz sürece araç sizindir ve tekrar aşık olacaksınız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt