Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sıfır Leon Uygulama Tavsiyeleriniz

Canapell

Kayıtlı Üye
Öncelikle iyi geceler herkese,

malum sabah giriş yapmıştım, cuma günü bayiden geçen hafta parasını ödediğim 1.2 TSI 110 HP Manuel Vites Style Advanced Paketli aracımı çıkarıcam inşallah.

Şimdi bazı sorularım var.

Bu araç sıfır sanırım daha önce sorulduğu için rodaj ve açma muhabbetlerine girmemem gerekli. Zaten gerekli olmadığı söylenmiş.

Asıl sorum aracın yağını bakımı beklemeden ne zaman yenisini eklemem gerektiği hakkında. Malum illa ki yağ eksiltecektir. Sizce ne zaman yağ eklemeliyim, bayi servisi benim aracıma koyduğu yağın kutusunu verir mi ya da bayiye götürmeden kendim koysam bi sıkıntı çıkarır mı, ki çıkaracaklarını sanmam. sonuçta arabanın elektronik ve mekanik aksamı ile alakalı bi ihlal yapmıyorum. Bayi Avek bu arada.

ikincisi ise bu haftalarda çok fazla gezinmem gerekecek istanbulda, nelere dikkat etmemi tavsiye edersiniz ?

aracı hangi noktalarda nazik kullanmalıyım, çünkü leon'un illa ki kendine has karakteristik özellikleri vardır diğer araçlara göre ? daha önce arkadaşlarımın fr ve style versiyon araçlarını kısa kısa kullanmışlığım var deneme amaçlı olarak. ama uzun soluklu olmadı sahibi olmadığım için haliyle.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
İlk soruna gelince 1000 km ye kadar kontrol et gözlemle sonra aldığın servise götür ücretsiz ekleme yapılıyor

İstanbulda kendine dikkat et gaza gelme leon gören nedense yol vermek yerine gaza yükleniyor sen sakin kullan ani hızlanma ve ani frenlemeden kaçın birde serviste lastik basınçlarını kontrol ettir bazen fazla hava basıyorlar

kurye ile elden teslime verildi

İlk soruna gelince 1000 km ye kadar kontrol et gözlemle sonra aldığın servise götür ücretsiz ekleme yapılıyor

İstanbulda kendine dikkat et gaza gelme leon gören nedense yol vermek yerine gaza yükleniyor sen sakin kullan ani hızlanma ve ani frenlemeden kaçın birde serviste lastik basınçlarını kontrol ettir bazen fazla hava basıyorlar

serviste ekleniyorsa güzelmiş orada yaptırırım o zaman.

zaten çok fazla sert araba kullanan bir sürücü değilim, ancak akşamları temden bahçeşehire dönerken yol boşsa ve fazla kaygan değilse arabanın limitlerini çok da zorlamadan biraz hız yaparım. ama kimseyle dalaşmak gibi bir adetim hiç olmadı 4 5 senedir. yine de dikkat ederim tavsiye üzerine trafiğin şakası olmaz malum.

şimdi şöyle bişey var, jantlar 17" gelecek hava basınçları fazla gelecektir dediğiniz gibi kaça indireyim ön ve arkayı ayrı değerlere mi indireyim ?

serviste ekleniyorsa güzelmiş orada yaptırırım o zaman.

zaten çok fazla sert araba kullanan bir sürücü değilim, ancak akşamları temden bahçeşehire dönerken yol boşsa ve fazla kaygan değilse arabanın limitlerini çok da zorlamadan biraz hız yaparım. ama kimseyle dalaşmak gibi bir adetim hiç olmadı 4 5 senedir. yine de dikkat ederim tavsiye üzerine trafiğin şakası olmaz malum.

şimdi şöyle bişey var, jantlar 17" gelecek hava basınçları fazla gelecektir dediğiniz gibi kaça indireyim ön ve arkayı ayrı değerlere mi indireyim ?
Bizde 17" kullanan arkadaşlar arasında 30-32 ps ve 32-32 kullanan da var daha fazla hava basmaya gerek yok bu aralarda tutarsın hava basıncını

aracınız hayırlı olsun..ne zaman yağ eklerim sorusu senın yağ cubuguna bağlı...aracın düz yolda dınlenmiş vazıyette yağ cubugundan sık sık kontrol etmekte fayda var.şimdi nasıl eksiltir kaç eksiltir bunun cevabını vermek güç.zaten aracın 5000 km bakımı var bakımd akomple ne gerekıyorsa değişir bakımı yapılır

aracınız hayırlı olsun..ne zaman yağ eklerim sorusu senın yağ cubuguna bağlı...aracın düz yolda dınlenmiş vazıyette yağ cubugundan sık sık kontrol etmekte fayda var.şimdi nasıl eksiltir kaç eksiltir bunun cevabını vermek güç.zaten aracın 5000 km bakımı var bakımd akomple ne gerekıyorsa değişir bakımı yapılır

teşekkür ediyorum inşallah hayırlı olur.

servise yaslan keyfine bak diyorsunuz ilk zamanlar yani :)

ama yağ kontrol etmişliğim de vardır kafamı kurcalayan 15000 de çağırıcaz bakıma dediler orada biraz soru işareti oluşturdu bu yağ mevzusu aslında. ondan açmıştım konuyu ama cevaplar gayet yeterli oldu teşekkürler. :)

Öncelikle hayırlı olsun.
Siz zamanla aracın yağ cubuğunu kontrol edin yeterli. Eğer sizi servis ücretsiz olarak 1000 yada 5000 bakımı adı altında sadece kontrol maksatlı çağırdıysa gidin diğer türlü 1000 yada 5000 bakımı diye resmiyette birşey yoktur. Sizi hiçbir şekilde bu bakıma neden gelmediniz diye sorgulayamazlar. Ama bakım kitapçığında yazıyorsa o ayrı bir durum. Bazı servisler para talep ederek böyle bakımlar uyduruyorlar ama iyi niyetli maksat ileriki zamanlar için müşteri kazanmak açısından ücretsiz kontrol yapanlar var. Bunlara amenna... Şu anda 3. Sıfır aracımı kullanıyorum. İkisi seat biri farklı marka. Sadece yıl olarak bakıma girdim. Aracım ne yağ yaktı ne de yağı pislendi. Bazen sakin bazende limitleri zorlarım. Belli periyotlarda kendim kontrol yaparım. Sürekli olarak yüksek devirlerde vites değiştirmeyin, ama yüksek devire de çıkmamazlık yapmayın. Sabit devirden daha çok değişken devir kullanın. Bence bunu sadece 1000 km yapmanız yeterli. Gerisinde basın gitsin
İyi günlerde kullanın.

Öncelikle hayırlı olsun.
Siz zamanla aracın yağ cubuğunu kontrol edin yeterli. Eğer sizi servis ücretsiz olarak 1000 yada 5000 bakımı adı altında sadece kontrol maksatlı çağırdıysa gidin diğer türlü 1000 yada 5000 bakımı diye resmiyette birşey yoktur. Sizi hiçbir şekilde bu bakıma neden gelmediniz diye sorgulayamazlar. Ama bakım kitapçığında yazıyorsa o ayrı bir durum. Bazı servisler para talep ederek böyle bakımlar uyduruyorlar ama iyi niyetli maksat ileriki zamanlar için müşteri kazanmak açısından ücretsiz kontrol yapanlar var. Bunlara amenna... Şu anda 3. Sıfır aracımı kullanıyorum. İkisi seat biri farklı marka. Sadece yıl olarak bakıma girdim. Aracım ne yağ yaktı ne de yağı pislendi. Bazen sakin bazende limitleri zorlarım. Belli periyotlarda kendim kontrol yaparım. Sürekli olarak yüksek devirlerde vites değiştirmeyin, ama yüksek devire de çıkmamazlık yapmayın. Sabit devirden daha çok değişken devir kullanın. Bence bunu sadece 1000 km yapmanız yeterli. Gerisinde basın gitsin
İyi günlerde kullanın.

Çok teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt