Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sıfır aracımdan gelen sesler... .

aracı aldığım bayiyi aradım onlar da yağlama dan ve ya kapı ayarındandır dediler,bi ara getir bakıverelim dediler..
bi de tozlanmadan dolayı da yapıyo olabilir dedi bakalımartık umarım geçmeyecek bi arıza değildir...

Bi sıkıntı yok merak etme, kapı ayarı basit işlem, eski arabamda ben yapıyordum bozulunca.
Ayar iyice bozulunca yaptırırsın. Bu arada eczaneden gidip beyaz vazelin al, kapının üst kısmında camı çevreleyen ve kapı kapanınca kaportaya temas eden fitillere parmak ucuyla azıcık vazelin sür. Hem sesi kesecek hem de fitilleri koruyacak.

forza vazelin diyorum abi okuldan geldim işleri bitirdim arkadaşla giriştik kapılara sonra bi test sürüşü kuşlar gitmiş :D

Ben ses konusunda gicirti duydugum zaman gaza basiyorum, motordan gelen aslan kukremesi herseyi bastiriyor, sonra hicbir gicirtiyi takmamaya başlıyorum. :)

Korhancım benim sağ ön kapı açıp kapamada gıcırtı yapıyordu kapı menekşelerine sıvı gres sıktım kesti..yağla kilitleri geçecektir..

ya ulvi abi benim sağ arka kapı dışardan açılmıyodu, usta kilit sistemini değiştirecez dedi 240 tl parça + işçilik ben de askıya almıştım, sonra kendiliğinden düzeldi burada kapı deyince aklıma geldi. her neyse bi tanıdık kaportacıya sordum dedi ki o kilit kısmı paslanmıştır, ondan takılıyodur şimdi açılmıştır dedi, ben de hak verdim çünkü bozulmadan az önce sürtünme gibi bi ses geliyodu sonra bozulmuştu zaten, şimdi dediğim gibi düzeldi, ben de o kilit kısmına (kapının iç alt tarafı-sağ arka kapı) wd 40 sıkayım da pas varsa atsın diyorum ama cesaret edemiyorum, iç kısmına falan akar diye korkuyorum, acaba sıksam pası atar mı ki abi ,kusura kalma yordum seni, bunu niye sana sorduğumu da bilmiyom ama yardımcı olabilirsen sevinirim. teşekkürler...

ya ulvi abi benim sağ arka kapı dışardan açılmıyodu, usta kilit sistemini değiştirecez dedi 240 tl parça + işçilik ben de askıya almıştım, sonra kendiliğinden düzeldi burada kapı deyince aklıma geldi. her neyse bi tanıdık kaportacıya sordum dedi ki o kilit kısmı paslanmıştır, ondan takılıyodur şimdi açılmıştır dedi, ben de hak verdim çünkü bozulmadan az önce sürtünme gibi bi ses geliyodu sonra bozulmuştu zaten, şimdi dediğim gibi düzeldi, ben de o kilit kısmına (kapının iç alt tarafı-sağ arka kapı) wd 40 sıkayım da pas varsa atsın diyorum ama cesaret edemiyorum, iç kısmına falan akar diye korkuyorum, acaba sıksam pası atar mı ki abi ,kusura kalma yordum seni, bunu niye sana sorduğumu da bilmiyom ama yardımcı olabilirsen sevinirim. teşekkürler...

Sormanda bir mahsur yok kardeşim..sonradan düzelme yaptıysa muhtemelen takılıyordur..yağlamak işin en Basit ve çözüm olabilecek yönü..wd40ı kilit mekanizmasına sıkarsan problemin kökten hallolmuş olacaktır diye düşünüyorum..korkacak bir şey yok ama abartı sıkıp her tarafı yağ yapma ama...:))

en iyisi sanayi vazelini wd 40 bir süre sonra kuruyor sesler devam ediyor ama vazelin koyu olduğu için boşluklarıda dolduruyor ve kurumuyor

Geri
Üst Alt