Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sıfır aracımdan gelen egzos yanık kokusu.. yardım..

merhaba arkadaşlar aracımı gecen hafta aldım 400 kmde şu an 1.6 leon dsg dizel, hergün garaja cekiyorum aracımı böle bir koku olsa daha önce hissederdim. biraz önce park ettim ve indiğimde egzosdan cıt cıt sesleri ile yanık kokusu geliyordu evmin yakınındaki seat eryaya götürdüm lifte aldırlar herhangi birşey yapışmasına karşın ama tertemizdi ufak bir yağ damlacıgı vardı onu sildiler flan derken cözülemedi pazartesi gidicem tekrar konuyla ilgisi olan arkadaş veya daha önce başına gelmiş olan üyemiz varmı hic yardımcı olabilirmi. teşekkürler..
bende ılk aldıgımda bı koku wardı aracların altı komple mumlu oluyormus fabrıkadan gelırken,tumsıfır araclarda olan bısey zamanla gecer dedı ve gectı de zift yanıgı gıbı bı kokuydu eger oyle bıseyse servıs bunu nasıl bılemıyor ama baska bıseyse tabi bılmem egsozdakı cıtlama we arada sırada pof pof eder o normal turbodan kaynaklı we aşırı ısınıdıgı ıcın bı anda soğumaya gecıo bende sureklı olan bısey turbo tıgunaımızdada war aynı sesler normal yanı

Bence yeni bir araç için gayet normal. bi 1000 km ye 1500 km ye gelsin .

Akşamları işten eve dönüp arabayı parkedince o çıt çıt sesleri benim arabamın egzostundan da geliyor ama yanık kokusu tarzı bir koku olmuyor.

ilk zamanlar benim arabamdan'da geliyodu egzosdan aynı ses patlıyacak bu diye espiri yapardı arkadaslar:D önemli birşey degil geçiyo yeni oldugu için zamanla ne ses ne koku kalmaz :eek:key:

eyw abiler arkadaşlar içim rahatladı zaten o eryadakiler garantili oldugunu duyunca sesizce aralarında konuşmaya başladılar o yüzden pek anlam veremedim teşşekür ederim tekrar benm bahsettiğim kokuyu sölediğinize eminim. iyi akşamlar..

garantisi varken araba sorunsuzdur hiçbir sıkıntısı yoktur garanti bitince nedense sorunları çıkıyo arabayı gösterttiğinde. için rahat olsun abi bence o yeni parça tabiki koku yapacak. bahsettiğiniz yanık kokusu değildir bence.

Egzost değilde 2007 de ilk lansmanda sifir bir opel almiştim ilk on km de ortaliği duman kaplamişti sebebi ise motorun balmumu kaplanmasiydi motor isindiğinda balmumu yandi ve adeta kaputun altindan motor su kaynatmiş gibi duman çikmişti (araç teslim edilirken tarafima bilgi verilmişti)diğer 250/500 km dede egzosttan ayni olayi yaşamiştim .bahsi geçen arabayi ikiyüz ellibin km kullandim en ufak sorun yaşamadim muhtemelen öyle birşeydir bence

Geri
Üst Alt