Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sıfır araç hata

Önce ağırlaşti tam sağ yaptım çat etti kitledi kontağı kapattım tekrar actm düzeldi yarım metre gittim tekrr sertleşti bu sefer tam sol yaptım kitledi bunu 4-5 sefer yaptım her seferinde tam sag veya tam sol yaptığımda kitledi zor bela bi yere park ettm servisi aradm çekici geldi kendisi yükledi o yüklerken de kitliydi zor bela yükledi çekiciye işin komik tarafı servise vardık arabada hiç bişey yok test sürüsü yaptık 30 dk araba banamisin demedi
Benim de endişem o yönde. Oraya giderim hiçbir sıkıntı çıkamazsa o zaman gör. Şöyle bir şey demek istiyorum. Iki hafta önce arkadasin Ford focusuna bindim. Onun direksiyonu çok yumuşak değil. Bu ne ya böyle dedim. Ne kadar sert? Bugün yine bindim hiç de öyle gelmedi. Başka bir arkadaşın fiestasi bana göre çok da yumuşak gelmiyordu. Bugün bindim bu ne kadar yumuşak böyle dedim. Polosu olan arkadaş dün benim arabaya bindi ya senin direksiyon daha mı sert bana mı öyle geliyor dedi. Oysa önceki binislerinde çok keyif aldığını söylüyordu. Zaten birkaç gündür direksiyon eski yumuşaklıkta değil sanırım dedim kendi kendime. Çünkü park esnasında tek elle eskisine nazaran daha zor çevirdiğimi fark ettim. Bakalım ne diyecekler. Daha önce el freni problemi diye başlık açmıştım. El freninde problem vardı. Almanya'dan komple parça siparisi edildi ve değiştirildi.

Benim de endişem o yönde. Oraya giderim hiçbir sıkıntı çıkamazsa o zaman gör. Şöyle bir şey demek istiyorum. Iki hafta önce arkadasin Ford focusuna bindim. Onun direksiyonu çok yumuşak değil. Bu ne ya böyle dedim. Ne kadar sert? Bugün yine bindim hiç de öyle gelmedi. Başka bir arkadaşın fiestasi bana göre çok da yumuşak gelmiyordu. Bugün bindim bu ne kadar yumuşak böyle dedim. Polosu olan arkadaş dün benim arabaya bindi ya senin direksiyon daha mı sert bana mı öyle geliyor dedi. Oysa önceki binislerinde çok keyif aldığını söylüyordu. Zaten birkaç gündür direksiyon eski yumuşaklıkta değil sanırım dedim kendi kendime. Çünkü park esnasında tek elle eskisine nazaran daha zor çevirdiğimi fark ettim. Bakalım ne diyecekler. Daha önce el freni problemi diye başlık açmıştım. El freninde problem vardı. Almanya'dan komple parça siparisi edildi ve değiştirildi.
öncelikle geçmiş olsun...direksiyon sertleşmesi genellikle direksiyon hidrolik pompasında yada hidrolik eksikliğinden olabilir kontrol ettirmekte fayda var bakılmazsa büyük yaralar açabilir.önce hidrolik yağ seviyesine baktırın sonra da arıza tespit cihazına bağlatın sonuc mutlaka cıkacaktır.

@ediperdinc kardeşim başkasının konusunda derdini anlatıyon ayıp olmasın çabuk çık :) bu arada aküyü alternatör voltajını da ölçtür malum direksiyon pompası aküye bağlı zayıf akü direksiyonu yumuşatır sertleştirir...hadi kolay gelsin benden bu kadar :)

@ediperdinc kardeşim başkasının konusunda derdini anlatıyon ayıp olmasın çabuk çık :) bu arada aküyü alternatör voltajını da ölçtür malum direksiyon pompası aküye bağlı zayıf akü direksiyonu yumuşatır sertleştirir...hadi kolay gelsin benden bu kadar :)
Yok abi yanlış anlaşılmasın. Ben çözüm bulurlar ise konuya ışık tutar maksatlı yani.

Direksiyon sıvısı diğer deyimle hidroliği eksikmis. Tamamladılar. Benim Problemim halloldu.
Darısı sizinkine inşallah.

Geri
Üst Alt