Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sİmota aero-form-intake-kit İlk İzlenİmler

Gule gule kullanın ama o kıtle ızolasyon olmadan verım alamazsınız,sesı solugunun degısmesı psıkolojık olarak etkılı oldugu hıssını verır.Suan fıltrenın o sekılde motorun butun ısısını halması zaten arabayı artıya gecırmez performans konusunda.Sıtede fıltre konusunda cokca sey yazılmıs cızılmıs konular var bunları ıncelemenızı onerırım
can bey size aynen katılıyorum.bende simotanın tsı modelini düşünüyorum.simota da bu modelde hava giriş yönü resimdeki gibi farklı acaba bu nasıl olur? kıymetli yorumlarınızı bekliyorum şimididen teşekkürlerleon simota carbon montaj şekli.jpg

Ekli dosyalar

• leon simota carbon montaj şekli.jpg
    leon simota carbon montaj şekli.jpg
    71.6 KB · Görüntüleme: 23
simota yaglı filtre,,, bizim arabalara en uygun olanı aem dry flow fltre ve buşekide yapılırsa sıcaktanda korunmuş olur bu şekilde bulan olursa banada haber etsin
http://i56.tinypic.com/15hn70z.jpg
ama burda yayınladığın resimdeki araç vw ve hava giriş yönü farklı yok bizdeki tsı leonlarda simotadaki resime göre kutunun hava alma yönü var ve bu yön motor kaputunun dışından doğru hava alıyor borularla havayı direk içe çekiyor motor sıcaklığıyla alakalı değil neden uymasın???

üstelik bu simota filtreler taylan beyin aldığı gibi 367 değil( belki 1.6 lar farklı olabilir) tsi lar için 260tl ye ve yağlı mağlı olsa araba için uyumlu ve mantıklı.senin dediğin filtreler 700-800 civarı değmez bence

üstelik bu simota filtreler taylan beyin aldığı gibi 367 değil( belki 1.6 lar farklı olabilir) tsi lar için 260tl ye ve yağlı mağlı olsa araba için uyumlu ve mantıklı.senin dediğin filtreler 700-800 civarı değmez bence

neyse ben can a bırakıorum seni o gelince gerekli yorumu yapıcaktır :D
700-800 degil ya nasıl ettin yorum :D 250-300 tl arasında bi fiyatı var :D

eeee dediğin filtreyi 250-300ee bulda alak yorummm.ben istanbulda kaç tane tuning ciye sordum erad dayto aksoy gibi firmalara simota dan 260 bahsettiler bahsettiğin aem dry flow 650 den aşağı yok kararı sana bırakıyorum komşu komşuya bak mış ...........ataşa yakmışşş...

aem dry flow filtre 175 tl borularda 100 tl olsun 275 tl hadi 300 tl olsun :D

fıltre muhım degıl tsı lerde yaglı tıpte kullananlar var uzerıne sprey basmadıgın surece sorun olmuyor ama aem de bunu garantıye alıyorsun....

ımkan varsa on tampon ve davlumbazın arasına almak en mantıklısı yada fıltreyı usta bırıne verıp on ızgaradan fıltreye guzel bır yol yapacak

hava geçirgenliği en fazla olan filtrenin K&N olduğunu, bunu dyno testleri ile de takip ettiklerini duydum. Bizim filtrelerin konumu hava emişi ve motora doğru bağlantısı pek verimli değil ama düzelteyim derken hata yapmak da muhtemel. En doğrusu izolasyon ile korunan boruların fazla eğimli bükümlü olmayan bir şekilde en fazla temiz soğuk havayı alacağı yeri en kısa şekilde kestirebilmek. Boru yada kanal ne kadar uzun olursa sürtünme de ses de o kadar artacak izolasyon yapacak yüzeyler çoğalacak ve engelleyeceği yerler de artacaktır.

simotanın tsı motorlar için ürettiği karbon sistem filtre bence aem den daha mantıklı gözüküyor diğer arkadaşların yorumlarına bakacak olursak simota daki sistemde havayı en güzel şekil ve yönde çekebileceği tasarımda üretilmiş gibi...

Geri
Üst Alt