Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SÜpermİŞ :) leonada İstİyorummm!!!

beyaz leon

SCW Ladies
Gece görüşlü arabalar geliyor
0.gif

11 Ağustos 2011 10:50​

Kamera ve sensörlerin maliyetlerinin düşmesiyle ve mühendislerin birlikte çalışabilen aletler programlamada uzmanlaşmasıyla birlikte araca özel güvenlik sistemleri inşa etme yarışı başladı. Artık arabalarda bulunacak gece görüş kameralarıyla sürücüler karanlıkta yol kenarında giden insanları hemen fark edecek.
Popular Science dergisinde yer alan habere göre, bu sonbaharda 2012 Mercedes-Benz CL sınıfıyla birlikte yeni bir gelişme yaşanacak. "Spotlight" isimli güvenlik sistemi, taşıt yolundaki insanları tespit etmek ve hem sürücüyü hem de yayayı uyarmak için gece görüş kameralarıyla video sürümlü adaptif yüksek ışınları bir araya getiriyor. Aracın içindeki bilgisayar sürekli arabanın ön camında konumlanan gece görüş kamerasından aldığı resimleri tarıyor ve insan silueti arıyor. Tarayıcılar eğer insan tespit ederse farlar insanı işaret ediyor ve birden parlıyor. Mercedes'te Aktif Güvenlik Sistemleri Müdürü Joerg Breuer, Spotlight sisteminin yayaları sürücüden 1,3 saniye kadar daha önce tespit edebildiğini söylüyor.
araba4.jpg

güzelmiş özellikle yola fırlayan kedi köpek için ideal

Hiçbir aydınlatması olmayan, motorsiklet ve bisikletler içinde

arka koltuğa geçip sürücü koltuğunda kimse olmaksızın "Evladım çek Ortaköy'e" diyeceğim zamanlar çokda uzak olmasa gerek.

Mercedeste bu özellik yıllardır var zaten S class larda, ama yaya tanımı yoktu sadece araç tanımı vardı.

İnsigniada aynanın orada kamera sistemi var ama TR'de kullanılmıyor bu özellik demişti servis bu olayı bilen varmı acaba aynı şeymi?

yeni volvo s60 da yaya ve araç için bu donanım mevcut..

Volvo s60 da arkadaki araci kontrol eden sistem var. Hatta bi s60 in arkasindan gidiyordum aynada yesil isik vardi soluna ciktigmda sol aynada kirmizi isik yandi :) on tarafi kontrol eden sistem var mi bilmiyorum ama

Volvo s60 da arkadaki araci kontrol eden sistem var. Hatta bi s60 in arkasindan gidiyordum aynada yesil isik vardi soluna ciktigmda sol aynada kirmizi isik yandi :) on tarafi kontrol eden sistem var mi bilmiyorum ama

kör noktayı uyaran sistem olabilir

Geri
Üst Alt