Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rottweiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PM attım doukan

Rottweiler kadar sakin bir köpek mi var ?
herşey yetiştirilmeye bağlı , rottweiler bu pitbull değil :) şahsen benim köpeğimi kalabalık yollarda zincirsiz tasmasız dolaştırıyordum vede rottweiler olan arkadaşlarımın rottları hep böyle..

Bizimkiler de sakindi :) Hala da sakin duruyorlar ama ne zaman kime ne yapacakları belli olmuyor. pit gibi değiller biliyorum fakat ne kadar sakin olsalar da patlamaya hazır bomba olarak görüyorum ben. Yoksa benim 14 yaşındaki kız kardeşim gezdiriyordu ama geçen sene olan diğer olay bakışımı değiştirdi. Kuzenime saldırdığında 4 kişi zorlukla zaptedemediler ve öldürmek zorunda kaldılar. Kuzenimin elinin tam ortasına dişi geçmişti ve ben biliyorum ki o köpek eğer bastırsaydı elinin tüm kemiklerini toz haline getirirdi. Ben çok seviyordum köpeklerimizi fakat şimdi kafesine yaklaşmıyorum bana bile artık telleri parçalayacak gibi çıkmaya çalışıyorlar. Bizde 2 rott 1 kangal 1 sibirya kurdu 1 pointer var. 1 tane de yavru av köpeği var cinsini bilmiyorum. Belki ben soğudum köpeklerden ama yaşadıklarımızı anlattım size. Karar tabiki sizin. Dediğim gibi ilk seneleri çok güzel geçiyor. Biz şimdi bunları kıyamadığımız için bakıma da vermiyoruz bizim gibi bakamazlar diye.

Zincirsiz gezdirdiğinizi söylüyorsunuz doğrudur gezerler ama bir an kafaları döndüğünde yapacak hiçbir şeyiniz olmaz. Benim arkadaşımda dogo argentino var o da çiftlikte 2 rott'u yaralamış zorla çıkardılar çiftlikten. Ama gelin görün ki köpek beni tanımadığı zamanda bile benimle şakalaşıyordu. Kısacası bu tür köpeklerin hem eğitimleri hem de yaşları çok önemli. Ben evde besleyecek olsam sibirya tercih ederdim. Güzel bir eğitimle çok daha keyifli olur düşüncesindeyim.

cins konusunda kararın kesin degilse Arjantin Dogo öneririm kaliteli bir köpek..

Bizimkiler de sakindi :) Hala da sakin duruyorlar ama ne zaman kime ne yapacakları belli olmuyor. pit gibi değiller biliyorum fakat ne kadar sakin olsalar da patlamaya hazır bomba olarak görüyorum ben. Yoksa benim 14 yaşındaki kız kardeşim gezdiriyordu ama geçen sene olan diğer olay bakışımı değiştirdi. Kuzenime saldırdığında 4 kişi zorlukla zaptedemediler ve öldürmek zorunda kaldılar. Kuzenimin elinin tam ortasına dişi geçmişti ve ben biliyorum ki o köpek eğer bastırsaydı elinin tüm kemiklerini toz haline getirirdi. Ben çok seviyordum köpeklerimizi fakat şimdi kafesine yaklaşmıyorum bana bile artık telleri parçalayacak gibi çıkmaya çalışıyorlar. Bizde 2 rott 1 kangal 1 sibirya kurdu 1 pointer var. 1 tane de yavru av köpeği var cinsini bilmiyorum. Belki ben soğudum köpeklerden ama yaşadıklarımızı anlattım size. Karar tabiki sizin. Dediğim gibi ilk seneleri çok güzel geçiyor. Biz şimdi bunları kıyamadığımız için bakıma da vermiyoruz bizim gibi bakamazlar diye.

Zincirsiz gezdirdiğinizi söylüyorsunuz doğrudur gezerler ama bir an kafaları döndüğünde yapacak hiçbir şeyiniz olmaz. Benim arkadaşımda dogo argentino var o da çiftlikte 2 rott'u yaralamış zorla çıkardılar çiftlikten. Ama gelin görün ki köpek beni tanımadığı zamanda bile benimle şakalaşıyordu. Kısacası bu tür köpeklerin hem eğitimleri hem de yaşları çok önemli. Ben evde besleyecek olsam sibirya tercih ederdim. Güzel bir eğitimle çok daha keyifli olur düşüncesindeyim.

köpeğim 2 yaşına kadar kaldı bende 2 yaşına kadarda bu şekilde dolaştırdım gezdirdim ne bir insana ne bir köpeğe saldırdı tasmasızken , küçükten beri benden korkutarak yetiştirdim sesimi duyunca baya bi ürkerdi hemen dururdu :) 3-4 arkadaşımda var 3 yaşında olanlar var onlarda aynı sizinkiler bi tuhafmış anlam veremedim :) :)

cins konusunda kararın kesin degilse Arjantin Dogo öneririm kaliteli bir köpek..

+1905 yerim olsa alıcağım köpek olurdu :) ama rottweiler kadar akıllı bir köpek değil diye biliyorum..

Alman çoban kopegide düşünülebilir..yıllarca arkadaşlık yaparlar:)

Kaliteli derken?.. Yapmayın lütfen arkadaşlar mal bakmıyorsunuz yoldaş-yaren olarak düşünün lütfen onları... :(

sende haklısında birazda gerek var öyle şeylere , şahsen çok köpek severimdir ama bana sokak köpeği verseler bakıcak yerim falan olsa istemem bakmamda , ama bi rottweiler , dogo , doberman vb. cinsli saf olmak şartıyla bakarım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt