Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

rot balansa ayarı garanti için sorun çıkarır mı?

ceycey11

Kayıtlı Üye
arkadaşlar malum yamulan 2 çamurluk ve direksiyonda çok olmasa da titreme var rot balans yaptıracağım kütahya-premio da ama

servis dışında rot balans yaptırmak sıkıntı çıkartırmı?

garanti bozulur mu?

seatlarda bunu yapmak ayrı bir ustalık gerektirir mi?

dışarda rot balansın ayarlanıp ayarlanmadığını farkedemezler zaten..dışardada yapılabilir sorun olmaz

teşekkür ederim arkadaşlar malum kütahyada vw seat servisi yok (yetkili servis) öyle olunca dabir rot balans için 150-200 km gitmeyi göze alamıyorum.

lastik balansını araç üzerinde yaptır aksi taktirde titreme problemi devam edebilir :eek:key:

geçenlerde bir konuda serhat ta yazmış araç üzerinde balans yaptırın diye..bence yanlış,neden araç üzerinde yapılan balans aracın yürüründe aks rulman vs.hata varsa onlarda geçici bir süre kaybolur ve sürücüyü yanıltır ve iyi şeyler olmaz...dışarda yapılan balans ta şuna çook dikkat edin..çakılan veya yapıştırılan her kurşunun yan yana yapılmasına,aracın balansı bir türlü tutturamıyan arkadaş karşılıklı çaktığı her kurşunda anında ekran sıfırlanır bu sadece makineyi yanıltır balans yine bozuktur.yapılan her düzgün balans sonrası hala hata devam ediyorsa sıkıntı araçtadır

geçenlerde bir konuda serhat ta yazmış araç üzerinde balans yaptırın diye..bence yanlış,neden araç üzerinde yapılan balans aracın yürüründe aks rulman vs.hata varsa onlarda geçici bir süre kaybolur ve sürücüyü yanıltır ve iyi şeyler olmaz...dışarda yapılan balans ta şuna çook dikkat edin..çakılan veya yapıştırılan her kurşunun yan yana yapılmasına,aracın balansı bir türlü tutturamıyan arkadaş karşılıklı çaktığı her kurşunda anında ekran sıfırlanır bu sadece makineyi yanıltır balans yine bozuktur.yapılan her düzgün balans sonrası hala hata devam ediyorsa sıkıntı araçtadır

Ben hem makinada hem üzerinde yaptırıyorum abi herhangi bir sıkıntı yaşamadım geçmişte yaşadığım balans tutmama problemini en son üzerinde balans yapılması ile çözebildim ve bu hep böyle devam etti devamlı uzun yol yapıyordum aracımla be en iyi sonuç en son üzerine sıfırlanıp takıldığında aldım ondan sonra da böyle devam etti...:) lastik takılınca muhakkak makinada balansa da sokuyorum ve alt takımdaki rahatsızlıklar özellikle bilyalar ve sesler üzerinde balansla çok çabuk ortaya çıkıyor :eek:key: ben serviste balans yaptırmadım diye bana yarım bakım yazmışlardı araç geçmişine çok gülmüştüm :) rot balans yaptırmadı yarım bakım az para ödedi içimizde kaldı gibi :D

ikisinide yaptırıyorsan zaten sorun yok fakat çoğu yer ya yapmıyor veya elinde makinası yok

ikisinide yaptırıyorsan zaten sorun yok fakat çoğu yer ya yapmıyor veya elinde makinası yok

Lastik üzerinden çıkarsa muhakkak yaptırıyorum makinada sonra üzerine takılıp tekrar yapıyorum ufacık bi titreşime itirazım var abi :D hiç sevmem direksiyon sakin olmalı.. :eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
ben kullandığım 16" lerde ve 18" lerde taktıktan hemen sonra
(dışarda balans yapılmasına rağmen) sorun yaşamıştım.
sorunum araç üzerinde balans yapılarak çözüldü.

belkide dışarda balans yapılırken yanlış bir uygulama yapılmıştır bilemiyorum :confused:

Geri
Üst Alt