Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rölantide hırıltı sesi

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
ben bu sesin DSG şanzımanlarda P konumundayken bide buludunuğumz yolda biraz meyil varsa çıktığını hatta motorun sanki vuruntulu çalıştığını düşünüyodum..

bırakıcak mısın peki arabanı servise Ender abi..
su pompası da olabilir yazdıkları gibi mantıklı..

göstereyim diyorum olmasa yarın.. yalnız buldugum yanıtlarda da farklı farklı :confused:

1. de breather valve'dan (hava vanası ??) dan demiş, ses kesilmiş
2. de su pompası sorunu demiş, ve değiştirilce düzelmiş
3. de demin yazdıgım gibi yardımcı emme manifoldunun altında yardımcı sogutucu pompayı kapatan plastik parçadan demiş ve kapak değişince düzelmiş
4. de su pompasının ordaki idler bearing (bu nedir ki rölanti mil yatagı??) dan demiş TSI motorların bilinen problemi demiş VW biliyormuş

Ozan dediğin gibi olabilir, çünkü rölantide gaza en ufak dokunuş kesiyor o sesi, ve ses depodan motora giden güzergah üzerinde.. yani gelen benzinle alakalı gibi.. ama buldugum sonuclarda farklı şeylerde çıkınca kafam karıştı iyice :) çok sağol :)

aynen abi gaz verince kesiyordu bende de, ustayla yola çıktık arka koltukları söküp. Kesinlikle benzin pompasından gelen bir ses. Usta değiştirmeye hiç gerek yok dedi arabamın garantisi bittiği için. Sen de uğraşırım diyorsan değiştir yoksa öyle kullanmaya devam et abi :)

aynen abi gaz verince kesiyordu bende de, ustayla yola çıktık arka koltukları söküp. Kesinlikle benzin pompasından gelen bir ses. Usta değiştirmeye hiç gerek yok dedi arabamın garantisi bittiği için. Sen de uğraşırım diyorsan değiştir yoksa öyle kullanmaya devam et abi :)

ya ben 2 sene daha uzattım garantiyi o kadar para verdim bari bi işe yarasın :) çok sağol ozan bilgi için

http://www.seat.com/content/com/com/en/contact/contact-seat-central.htx ..

abi en temizi yukarıya sıkıntını yaz gönder..sonrasında arasın seni Doğuş kendileri kassın durumu düzeltmek için..bu seçenekleri de söylemek de fayda var elbet serviste.. :)

yigitcim oraya en son bişey doldurdugumda doğuştan aradılar ispanyaya mail atmışsınız buyrun biz yardımcı olalım diye :) doğuşun sayfasından doldurduguma da servis listesini göndermişlerdi :D

yigitcim oraya en son bişey doldurdugumda doğuştan aradılar ispanyaya mail atmışsınız buyrun biz yardımcı olalım diye :) doğuşun sayfasından doldurduguma da servis listesini göndermişlerdi :D

ben şu zamana kadar hep ordan hallettim bu tarz şeyleri.. :D :D

Geri
Üst Alt