Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rolanti için yardım!!

atesbocegim

Kayıtlı Üye
arkadaşlar benim aracım önceden ilk çalıştığında 1000 devrin üstünde bir süre çalışıp sonra 1000 devrin altına iniyodu ama şuan direk çalışınca iniyor sizce sorun nedir ??

Havalardan olabilir bende direk 800 900 falan bazen yükseldiğini sesinden veya araç sarsintisindan hissediyorum oda havanın soğuk olmasından kaynaklanıyor ayrıca klima açtığında biliyorsun yakıt harcıyor ve motorda fazladan çalışıyor sonra havalandırma açtığında havalandırmaya hizina görede ekstra yakıt harcıyor birde sis farı var onuda açtığında yakıt yiyor araba. Bunların açık olup olmaması hava şartları hepsi devri etkiler
Ekranda konfor tüketicilerini kontrol et

Ayrıca bende 1.2 leon 2015 110 var ilk açılışta 0.8 ile açılıp 0.5 e kadar düşüyor eger motor isinirsa yoksa 0.7 de kalıyor havalandırmayı kısıkta açınca 0.1 artiyor hizliya alinca 0.2 artiyor klimada bu dahada artıyor bunların hepsi devri etkiler
[doublepost=1450868156,1450868088][/doublepost]Ayrıca bende bir soru sormak istiyorum bilenler cevaplarsa sevinirim havalandırma ve sis fari için araç neden ekstra yakıt harcıyor?

araba yazın aldığımda hava sıcakken devri yüksek çalışıyodu kısa bi süre şimdi hava soğuk daha uzun süre çalışması lazımken direk 800 700 e iniyor saçma değilmi

Şuda olabilir sebebi; derler ya soğuk havalarda normal rolantiden biraz daha fazla rolantide bırakın aracı ve çabuk hızlanmayın motoru fazla yüksek devirde çalıştırmayın... Böylece sıcak havalardaki sağlıklı ısınmayı soğuk havalarda daha uzun sürede daha yavaş çalışarak sağlıklı olarak elde ediyor.

havalandırma ve sis fari için araç neden ekstra yakıt harcıyor bunun hakkında bilgin varmı?

Aslında herkesin dediği gibi sıcak havalarda olması gereken durum sizde soğuk havalarda nasıl oluyor anlam veremedim. Soğukta araba daha fazla rölantide durur. Bu olay sadece motor sıcak olduğu durumda oluyor. İlginç geldi bana

Geri
Üst Alt