Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rölanti de gaz verme?

Halen duzelmedi kelebektenmi yoksa kelebekten olsa benzindeyken yapmiyorki gaza gecince yapiyo

Kardeşim bende senin gibi takmıştım kafaya inan halledilmeyecek bir şey değil günlerce araştırdım ben. ortak çıkan sonuç BOBİN, BUJİ LAMBDA SENSÖRÜ PC YE BAĞLANINCA ÇIKIYOR. YANİ ARIZA VERDİĞİNİ PCDE GÖREBİLİORSUN.Fakir karışım da yapmış olabilirler. Fakir karışım olunca motora yeterli yakıt gitmediğinde ara gazı veriy9or veya stop edior..

ZAMANINDA BU SİTEDEN FAYDALANMIŞTIM. SİTE İSMİ VERMEDİM. AMA ALINTIDIR...
Sıralı sistem rolanti sorunu genelde iki sebepten meydana gelir. Bu sebebler motor sistemi ve lpg sistemi olarak ikiye ayrılır. Aşağıda sıralı sistem rolanti sorunu hakkında detaylı paylaşımlar yapılmıştır.

Lpg sisteminde Rolantiyi Etkileyen Faktörler

1- Lpg enjektörleri arızalı ise araçta rolantide titreme sorunu meydana getirir.

2- Lpg ayarı bozulursa rolanti sorunu meyda çıkar her 30.000 km bir ayar kontrolu yaptırmak gerekir.

3- Lpg beyni çeşitli nedenlerden dolayı geç ısınırsa veya gaza geçiş ısısı düşük
ayarlanırsa motor soğukken rolanti sorunu yaşanır.

4- Enjektör mozulları küçük veya büyük olursa

5- Lpg beyni yani regülatör arızalı olursa sürekli basınç değişikliği yapacağı için enjektörlere düzenli miktarda gaz göndermez buda araçta rolanti sorunu ortaya çıkarır.

6- Lpg ayarı yapılırken enjektör süreleri eşitlenmeden ayarlanırsa sıralı sistem rolanti sorunu meydana gelir.

7- Nadirende olsa lpg ecu sunun arızalı olmasından enjektör süreleri karışır veya lpg de çalışırken benzin gönderdiği için rolanti sorunu ortaya çıkar.

8- Gaz kesici iç filte aşırı tıkalıysa rolantiye ve çekişe etki yapar gaz kesici iç filtrenin 30 ile 50.000 km arası değişmesi gerekir.

9- Sıralı sistem rolanti ayarı etkileyen faktörlerden biride enjektör nozullarnın uzak mesade montaj edilmesinden ortaya çıkmaktadır.

Motor Sisteminden Rolantiyi Etkileyen Sebepler

1- Boğaz kelebeği pisse ve adaptasyon ayarı yapılmamışsa rolantiyi etkiler.

2- Aracın şarz dinamosu görevini tam yapamıyorsa yani düşük şarzdan dolayı rolantiyi etkiler.

3- Rolanti motorunda arıza varsa hem tüpte hem benzinde rolantide düzensiz çalışmaya neden olur.

4- Hava filtresi tıkalıysa motor düzensiz hava alacağı için stabilize çalışmaz.

5- Ateşleme sistemi arızalı ise sıralı sistem rolanti sorunu ortaya çıkarır.

BANA GÖRE SENİN SORUNUN 5. MADDE SON OLAN

Saol kardesim yardimvi oldugin icin ama lavotonun ana bayisi test etti gazda bur sikinti yok dedi peki bu hata lovatoyami ayit yoksa kelebek tenmi;?

Lavoto servisi bizlik bisey yok diyo gazda hata gozukmuyo nolmal diyoo bildiginiz bir servis varsa gelebilirim zeytinburnu ist

4- Enjektör mozulları küçük veya büyük olursa
benim sorunum bu şekilde çözüldü. yaklaşık bir buçuk ay önce lovato takıldı takıldığı andan itibaren sorun buydu bir hafta içinde tavsiyelerim ile öçözdük olayı.

Geri
Üst Alt