Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rölanti de gaz verme?

benimde arıza lambası yanmaya başladı.bilgisayara bağlattım zengin yakıt karışımı dendi. lambayı söndürdük lpg ciye gidene kadar yine yandı ayarı yaptırdım sönmedi,benzinde de kullandım yine sönmedi.tekrar bağlattım bilgisayara yine lpg ayarı dendi.ışık hala yanıyor.rolantide çok sık olmasa da gaz verme olayı bende de var.stop etme durumu hiç yaşamadım.sorun ne olabilir acaba?

motor suyu sıcaklığına göre geçiyor şu an 30 derece yarım dakika bile sürmüyor.

Boğaz kelebeği temizletildiğinde araç durdugu yerde gaz vermeyi keser. Fakat yolda giderken vitesi boşa attıgında gene kendisi gaz verebilir. 0.8-1.3 devir arasında :)

merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce lovato marka lpg kiti taktırdım yakıt tüketimi İstanbul trafiğinde ortalama 27krş benzinden sonra buna çok memnun kaldım fakat özellikle dur kalkta vites boşta rölantide kendi kendine gaz veriyor bu nedenden dolayı bazen stop ediyor benzinde böyle bir problem yaşamıyorum ilk günden beri arıza lambası yakmadı 5-6 kere ayar yapıldı her şey normal diyorlar ama bi düzelme olmadı en son bujileri tek tırnak olarak değiştirdiler gene faydası olmadı özel servise gittim cihaza bağladı landa sensörü zengin karışımı arızası verdiğini söylediler ama araçta arıza lambası yanmıyor... Aynı sorunu yaşayan arkaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim aracım 2008 sport-up
bar ayarına hiç dikkat etmiyorlar. bilgisayara bağlayan vatandaşa bar ayarını yüksekltmesini söyle. boğaz kelebeğinide duymuştum fakat benim diğer aracımda faydası olmamıştı.

Selam aleykum seat leon referans a lpg taktimdim lavoto super sirali sistem benxindeyken gayet harika gaza gectiginde kendiliginden gaz veriyo titleme yapiyo ikitelli de lavota servisine goturdum yeni program yukledi hale duzermedi wvg seat servisene goturexegim lutfen yaptiran arkadslar yardmci olsun 0543 725 36 80

Arkadaşlar sorunların aynısı bende de vardı. Üstelik benimki tekleme de yapıyordu. Zengin fakir tüm karışımları denediler. olmadı. sonra gittim her zamanki ustaya pc ye bağlandı Lambda sensörü filan dedi. yaptı. Boğaz kelebeği temizlendi. ama sorun halen devam etti. Lpg ci hemen yan taraftı zaten adama söylüyorum böle böle arıza var lpg takılınca oldu. Adamın verdiği cevap hemen niye lpg diosunuz. illa lpg den mi olur dio. Be adam lpg taklınca sorun ortaya çıktıysa buna ne denir.:d adam dediklerimizi yap düzelecek dedi. arkadaşım ne düzelmesi ne alakası var bujileri yeni değiştirdim dedim. dediğimizi yapmıon tabi sorun çıkar dedi. .şimdi gidiorum değiştirtecem eğer sorun çıkarsa sen ödeyeceksin lpg yide sökeceksin dedim. gittim geldim. sonuç aynı bıraktm arabayı napıosan yap dedim. artık gına gelmişti. 3 5 saat sonra aradılar bobindenmiş..Lpg taktırmadan önce tavsiyem bobinleri bi yenileyin bujilerle. Lpg takılmadan önce pc ye bağlıyorlar. hafızaya alıyorlar. Aracı lpg takılınca hafızayı yeniden yüklüyorlar. benzinde tam manasıyla fark edilmeyen sorunlar lpg de fark edilior. o günden beri bir daha sorun çıkarmadı..

İLK OLARAK FAKİR KARIŞIM MI YAPILDI?
2. bujiler yeni mi?
3. bobinler
4. boğaz kelebeği. bunları kontrol ettirin mutlaka çözülecektir. sorun çözüldükten sonra benmkide bi reset yaptılar. Kendilerinde bulunan kaydı sildiler. TEMİZ HALİNİ YENİDEN HAFIZAYA ALDILAR. Şuan sıkıntı yok.. Eski kaydı silmedikleri için her bakımda eskisini yüklüyorlar bu nedenle hatalar ortaya yeniden çkıyor. Lambda sensör arızası varsa kesinlikle bobnleri değiştirin

Lamba falan yanmiyo tek lpg gectiginde kendigiliginden gaz veriyo bogaz kelebegini shell temizlettim duzelmedi

Lutfen yardimci ol duzermisse kafayi yiyecem 0543 725 36 80 cagri at ben ararim

Latovo lpg ana bayisine goturdum cihaza bagladi yeni versiyonu yukledi sorun nedr

Geri
Üst Alt