Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

RODAJ

aksit

Kayıtlı Üye
Yaa arkadaşlar nedir bu rodaj servis diyor gerek yok nereye baksak rodaja dikkat edin nedir bunun aslı Biri diyor 500 Km yağ değiştir sonra 1500 de bidaha yağ değiştir Kafam acayip karıştı yani anlayacağınız bi bilen yapan varmı bu işi

Rodaj önemli. İlk 1000 km boyunca aracın sınırlarını zorlamamak 2000 - 3000 devirde kullanmak gerek. Dur kalk trafiğe girmek daha iyi diyorlar. 1000 km sonunda yağ değişimi yapılmalı çünkü motor içinde kalan toz metal parçacıkları ortalama 500 - 1000 toplanır ve ilerleyen dönemde zarar vermemesi için dışarı atılmak amacıyla yağ değişimi yapılır ve çok önemlidir. Kısaca Rodaj ÖNEMLİDİR.

rodaj demek düzenli km bakımlarınızı ıhmal etmeyin demek...kartınıza bakın km doldusa garantısı bozulmadan servise gidin...km aşımlarında problem cıkıyor.

rodaj demek düzenli km bakımlarınızı ıhmal etmeyin demek...kartınıza bakın km doldusa garantısı bozulmadan servise gidin...km aşımlarında problem cıkıyor.

Valla Rodaj demek Mekanik parçaların birbirine alışma süreci demek bu konuda çok fazla derecede bilgi kirliliği var İbizanin kitapçığında rodajla ilgili olarak ilk 1000 km Maksimum hızın 3 de 2 sini geçmeyin diyor Kadran 240 ama teknik veri olarak 184km göründüğünden 120Km hızı geçmeden kullanın diyor .
Kendi Özel servis ustama sorduğumda ( Yetkili servis rodaja gerek yok dedi ) ilk 1000 km aracı fazla zorlama yeter dedi.

Valla Rodaj demek Mekanik parçaların birbirine alışma süreci demek bu konuda çok fazla derecede bilgi kirliliği var İbizanin kitapçığında rodajla ilgili olarak ilk 1000 km Maksimum hızın 3 de 2 sini geçmeyin diyor Kadran 240 ama teknik veri olarak 184km göründüğünden 120Km hızı geçmeden kullanın diyor .
Kendi Özel servis ustama sorduğumda ( Yetkili servis rodaja gerek yok dedi ) ilk 1000 km aracı fazla zorlama yeter dedi.
Rodaj eskidendi.yeni teknoloji araclarda rodaj sistemi yok.devrinde vitesi dogru,pro kullandiktan sonra hizli yavas farketmez.kullanicyla alakali durum

Rodaj artık geride kaldı diye biliyorum bende. Hem de rodaj denildiği zaman akıllara, aracı yüksek devirde kullanmak gerektiği, eğer yapılmazsa pistonların yer edip performanssız kalacağı geliyordu. Demek ki öyle değilmiş. Ayrıca bayii den aracı teslim alırken rodajın gerekip gerekmediğini sorduğumda kafana takma istediğin gibi kullanırsın. 15 bin bakımını aksatma onun haricinde sıkıntı yok, Artık rodaj falan yok dediler... Araç 400 km de birkaç hafta sonra İSTANBUL- ANKARA- ANTALYA yapacak. Aklıma şüphe düştü şimdi. Basıp motoru açsam mı, 120 yi geçmesem mi ?

Rodaj artık geride kaldı diye biliyorum bende. Hem de rodaj denildiği zaman akıllara, aracı yüksek devirde kullanmak gerektiği, eğer yapılmazsa pistonların yer edip performanssız kalacağı geliyordu. Demek ki öyle değilmiş. Ayrıca bayii den aracı teslim alırken rodajın gerekip gerekmediğini sorduğumda kafana takma istediğin gibi kullanırsın. 15 bin bakımını aksatma onun haricinde sıkıntı yok, Artık rodaj falan yok dediler... Araç 400 km de birkaç hafta sonra İSTANBUL- ANKARA- ANTALYA yapacak. Aklıma şüphe düştü şimdi. Basıp motoru açsam mı, 120 yi geçmesem mi ?

Benim araçda 100 km oldu daha kitapçığa bak 51. Sayfaydı galiba veya en sondaki listeden rodajı bul orada ilk 1000 km maksimum hızın 3de 2 sini geçmeyin diyor bence basma ben ilk 1000km 120 yi gecmiyecegim

Benim araçda 100 km oldu daha kitapçığa bak 51. Sayfaydı galiba veya en sondaki listeden rodajı bul orada ilk 1000 km maksimum hızın 3de 2 sini geçmeyin diyor bence basma ben ilk 1000km 120 yi gecmiyecegim

Yol almadan önce öğrendiğim iyi oldu. Kadranın sonunu görmesem de 170-180 basma niyetim vardı :)

Şimdi hesapladım. Yani kadran 260 sa 160 a falan denk geliyor ki zaten otoyol için iyi bir sürat. Ama kitapçıkta da yazıyormuş. Bilemedim...

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt