Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rodaj hakkında

Rodaj yeni nesil araçlarda yok neredeyse motor hareket etmeden ısınmıyor çünkü
İlk bin km normal devirsiz kullanın sonra 5bin km ye kadar devir ve hız artırarak gidin ondan sonra zaten başka birşeye gerek kalmayacak
Yağ değişim için bekleyin aracınıza iyice alışın tepkilerini görün öğrenin 1000-2000km sonra değişim yapın zaten bu süre zarfında 100-200gr eksilme yapacaktır değiştirin
Mobil1 esp tavsiye ederim

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız
elimde zaten 5/30 esp mobil1 mevcut bence castrolden çok çok daha iyi bir yağ mobil1 esp 5/30

Yeni nesil araçlar hassas teknoloji ve üstün üretim teknolojileri ile üretiliyor. Bir çok motor belirli süreli olarak montaj sonrası çalıştırılıyor. Haliyle servisin belirttiği koşulların dışına çıkmamanız tavsiye edilir.

Yeni nesil araçlar hassas teknoloji ve üstün üretim teknolojileri ile üretiliyor. Bir çok motor belirli süreli olarak montaj sonrası çalıştırılıyor. Haliyle servisin belirttiği koşulların dışına çıkmamanız tavsiye edilir.
çok yüksek kaliteli arabalarda bunun oluğunu düşünüyorum ama seat tutupta motoru çalıştıracağını hiç sanmıyorum , mesela volvo 150 km ve 1500 km de çağırıp yağ değişimini ücretsiz yaptığı söyleniyordu vir videoda ekleyip volvo alanlar bilirler diyordu bu yağ değişimini , o yüzden kararsızım yine de bu konuda , diğer taraftan dediğiniz gibi ilk dolumda farklı motorun alışması için ince bir yağda koymuş olabilir fabrika

çok yüksek kaliteli arabalarda bunun oluğunu düşünüyorum ama seat tutupta motoru çalıştıracağını hiç sanmıyorum , mesela volvo 150 km ve 1500 km de çağırıp yağ değişimini ücretsiz yaptığı söyleniyordu vir videoda ekleyip volvo alanlar bilirler diyordu bu yağ değişimini , o yüzden kararsızım yine de bu konuda , diğer taraftan dediğiniz gibi ilk dolumda farklı motorun alışması için ince bir yağda koymuş olabilir fabrika
Tüm marka ve modeller fabrikada son montaj sonrası motorları da çalıştırılıyor, kısa bir engelli parkurda da test ediliyor. O konuda sorun yok.

Rodaj konusunda katalogda aşağıdaki şekilde bilgi mevcut. Yağ değişiminden falan söz etmiyor. Sağdan soldan duyduklarınıza pek güvenmeyin. Neticede koca koca mühendisler düşünmüş tasarlamış ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi vermişler. ;)

Ek olarak rodaj ile ilgili güzel ve detay teknik bilgiye ekli linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.sekizsilindir.com/2016/...r&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Çalışmayan araba fabrikadan çıkamaz. Test turu ve çalışma performansı testi zorunlu. Bu nedenle çalışıyor diye belirtmiştim. :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

çok güzel bir konuya ,temas ettin ilk aldığım günlerde biraz yüklendim bildiğin balata kokusu geldi , bu günde biraz yüklendim yine koku geldi geçende usb lerinde sorun vardı anlattım serviste kokuyo diye mumlu geliyor motor şanzıman korozyon olmasın onlar kokuyordur dedi , bu günde full link için aradım kampanya olursa aman haber ver diye birde ekledim basınca balata kokuyor dedim mumlar kokuyordur diyo yine :) mum kokusu baska balata başka dedim sıkıntı yok nasıl istersen bas abi keyfine bak birşey olursa getir şanzımanı değiştiririz diyorlar :D işin özü bu koku kavramadan geliyor bence normalmi kokması ?

çok güzel bir konuya ,temas ettin ilk aldığım günlerde biraz yüklendim bildiğin balata kokusu geldi , bu günde biraz yüklendim yine koku geldi geçende usb lerinde sorun vardı anlattım serviste kokuyo diye mumlu geliyor motor şanzıman korozyon olmasın onlar kokuyordur dedi , bu günde full link için aradım kampanya olursa aman haber ver diye birde ekledim basınca balata kokuyor dedim mumlar kokuyordur diyo yine :) mum kokusu baska balata başka dedim sıkıntı yok nasıl istersen bas abi keyfine bak birşey olursa getir şanzımanı değiştiririz diyorlar :D işin özü bu koku kavramadan geliyor bence normalmi kokması ?
Valla Birbirinden farklı markalara ait 3 tane sıfır araç kullandım. Seat ta var aralarında. Ben arabalarima çok yüklendi, zorladim. Ama sizin bahsettiğiniz gibi bir koku gelmedi. Bu koku normal değil. Servise gittiğinizde muhakkak iş talebi actirin, elinizde yazılı bir belge olsun. İleride oluşabilecek bir ariza da belgeyi önlerine koyarsiniz.

Valla Birbirinden farklı markalara ait 3 tane sıfır araç kullandım. Seat ta var aralarında. Ben arabalarima çok yüklendi, zorladim. Ama sizin bahsettiğiniz gibi bir koku gelmedi. Bu koku normal değil. Servise gittiğinizde muhakkak iş talebi actirin, elinizde yazılı bir belge olsun. İleride oluşabilecek bir ariza da belgeyi önlerine koyarsiniz.

koku tekrar ederse gideceğim daha 1 aylık zaten garanti de var onun için dert etmiyorum fazla birsey varsa illaki çıkar yakın zamanda zaten

koku tekrar ederse gideceğim daha 1 aylık zaten garanti de var onun için dert etmiyorum fazla birsey varsa illaki çıkar yakın zamanda zaten
Benim derdim daha büyük.
Manifolt içinden sanırım klapelerden ses geliyor. Arıza tespitini servis yapamıyor biz yapıyoruz. @OTO DÜNYASI ile kafa patlatmaktan yorulduk.

Servis çalışma mantığı:
İlan çıkar: Yetkili serviste çalışacak personel aranıyor
Eleman görüşmesi: Yüksek maaş vermeyiz, yan haklarımız var bir de Volkswagen Grubu bünyesinde çalışmış olacaksın.
Eleman iç sesi: Oooo süper araba felan düşürürüz, muhabbette ağırlığımız olur.
Eleman dış sesi: Çalışmaya ihtiyacım var ne iş olsa yaparım.
Müşteri sesi: Yapamadı... Sorunumu bile bulamadı
Bayi: Merkeze dosyanızı gönderdik normal dediler.

İşte bu kısır döngü içinde geçen bir serüvendir bizimkisi. Aslında bütün markalarda bu durum var neden mi?

Nitelikli personel olabilmek için önce nitelikli insan olmamız lazım. Bir işi iş olduğu için değil, hakkını verebildiğimiz için yapmalıyız.

Geri
Üst Alt