Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Revo yazılımlı Leon 1.9 TDI'a Turbo Önerisi

BoMBeR

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar araç üzerinde stock KKK marka KP39 model turbo mevcut. Intercooler, enjektörler stock.

Şu an birinci, ikinci viteste aracın çekişi, kalkışı çok iyi. 120'den sonra güç giderek azalıyor ama yine de 190'ı rahat buluyor. Velhasıl turbonun şiştiğini hissedebiliyorum.

Önereceğiniz turbo marka/model nedir? Uyumluluk konusunda kesin bilgisi, tecrübesi olan kişilerin yorumları tercihimdir. Motor kodu: BKC

Öncelikle üyelerimiz bölümünde kendini tanıtırmısın.

Soruna gelecek olursam revo custom yazılım yapmıyor.Sen turbonu büyüttüğün zaman yazılımınada el atılması gerekicek fakat revo ile olmaz o iş.Uyumlu turbo olarak oem olsun dersen gt1749vb takabilirsin.pd150-160 turbosu.Yalnız enjektörlerin yetersiz kalacağı için tam randıman alamazsın ayrıca stock coolerın da yeterli gelmez.

Senin şuan turbo şişiyor dediğin olay zaten basınç basamaması turbonun çok fazla.Büyük turbo da taksan enjektörlerin yetmediği yerde basınç da basamayacaksın.

Teşekkürler Can, üyelerimiz bölümünde konu açtım.

GT1749VB üzerinde KP39'daki gibi manifold bağlantıları komple geliyor mu? Yani ekstra manifold ayarlamalarına ihtiyaç duyar mıyım?

Sanırım daha önce bu turboyu tecrübe ettin. 2000 devir bu motorda turboyu doldurmaya yeterli gelir mi? Kalkış performansı düşsün istemiyorum.

Intercooler yaptırmayı da düşünüyorum ama enjektör daha öncelikli. Fakat bilinçsiz bir değişiklikle motora zarar vermek istemiyorum. Enjektör tavsiyen olur mu?

Eğer farklı bir turbo düşünülüyorsa Stoc Cooler ile GT20 öneririm..

200hp stabil kullanılabilir alt devirler etkilenmez fiyat performans oranı verimlidir ve yakıt tüketimi düşer..

200hp Stoc Enjektör için problem değil..

Soruna gelecek olursam revo custom yazılım yapmıyor.Sen turbonu büyüttüğün zaman yazılımınada el atılması gerekicek fakat revo ile olmaz o iş.Uyumlu turbo olarak oem olsun dersen gt1749vb takabilirsin.pd150-160 turbosu.Yalnız enjektörlerin yetersiz kalacağı için tam randıman alamazsın ayrıca stock coolerın da yeterli gelmez.

Senin şuan turbo şişiyor dediğin olay zaten basınç basamaması turbonun çok fazla.Büyük turbo da taksan enjektörlerin yetmediği yerde basınç da basamayacaksın.

Turbonun uzmanı Konuşturmuş yine:eek:key:

Geri
Üst Alt