Renault skandala rağmen devam dedi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Renault skandala rağmen devam dedi

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  Renault, 2008 Singapur GP'deki kasıtlı kaza skandalının ardından, federasyon ile görüşerek, Formula 1'de kalacağını bildirdi.

  Skandalın patlak vermesinin ardından Fransız otomobil üreticisinin Formula 1'den çekileceği yönünde spekülasyonlar yapılmaya başlanmıştı. Bunun üzerine Renault'dan FIA'ya, şampiyonadaki mücadeleye devam edeceklerine dair bir açıklama yapıldı.

  Paris'teki Dünya Motor Sporları Konseyi oturumunda FIA yetkililerine sunulan yazıda, olayın Renault'nun imajını zedelemesi ve birçok otomobil üreticisinin çekilmesine neden olan mali krize rağmen, F1'de kalarak, bu spora katkıda bulunmaya devam etme kararı verildiği vurgulandı.

  Renault, geçtiğimiz yıl yaşanan olaylar çerçevesinde, benzer hadiselerin tekrarlanmasının önüne geçilmesi için, takımda yeni bir yapı oluşturulacağını duyurdu.

  Takımdaki üst düzey isimlerin böyle bir hareketi gerçekleştirmiş olmasına kendilerinin de inanamadıklarını belirten Renault yönetimi, sözkonusu kişilerin özelde Renault F1 takımının, genelde ise Formula 1'in çıkarlarına zarar verdiğini söyledi.

  Açıklamada ayrıca, "Renault F1, takım içinde yeni bir yapı inşa edecek ve bu tür olayların bir daha asla meydana gelmemesi için iç prosedürünü gözden geçirecektir" denildi.

  TurkiyeF1.com
   

Sayfayı Paylaş