• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Renault skandala rağmen devam dedi

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
31
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Renault, 2008 Singapur GP'deki kasıtlı kaza skandalının ardından, federasyon ile görüşerek, Formula 1'de kalacağını bildirdi.

Skandalın patlak vermesinin ardından Fransız otomobil üreticisinin Formula 1'den çekileceği yönünde spekülasyonlar yapılmaya başlanmıştı. Bunun üzerine Renault'dan FIA'ya, şampiyonadaki mücadeleye devam edeceklerine dair bir açıklama yapıldı.

Paris'teki Dünya Motor Sporları Konseyi oturumunda FIA yetkililerine sunulan yazıda, olayın Renault'nun imajını zedelemesi ve birçok otomobil üreticisinin çekilmesine neden olan mali krize rağmen, F1'de kalarak, bu spora katkıda bulunmaya devam etme kararı verildiği vurgulandı.

Renault, geçtiğimiz yıl yaşanan olaylar çerçevesinde, benzer hadiselerin tekrarlanmasının önüne geçilmesi için, takımda yeni bir yapı oluşturulacağını duyurdu.

Takımdaki üst düzey isimlerin böyle bir hareketi gerçekleştirmiş olmasına kendilerinin de inanamadıklarını belirten Renault yönetimi, sözkonusu kişilerin özelde Renault F1 takımının, genelde ise Formula 1'in çıkarlarına zarar verdiğini söyledi.

Açıklamada ayrıca, "Renault F1, takım içinde yeni bir yapı inşa edecek ve bu tür olayların bir daha asla meydana gelmemesi için iç prosedürünü gözden geçirecektir" denildi.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt