Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Referance fazla yakiyor

işte bu yüzden lpg yi seviyorum aracı sıkıştırır honda lar la oynarsanız bence normal :)

Arkadaşlar depoyu tam doldurum 272 km yol yaptım. (yaklaşık 200 km.'si şehirdışı) ve depoyu terar doldurdum. 12 küsür litre yani 52TL benzin aldı. Benzini 4.36 TL'den aldım ancak farklı istasyonlardan. 52/272= 0,191 TL/km çıkıyor. Bana çok az geldi yol bilgisayarı 6.8 lt/100km gösteriyor ortalamayı. Hatalı mı ölçüyorum?

Arkadaşlar hesaplamalarınıza bakıyorum. 1.9TDI aracım la 50TL dizel ile 200-250 klm yol yapıyorum(Ortalama 120-130KLM hızla). Ne yaptınız siz böyle. Yazın gece yaptığım istanbul-adana (800klm) bir depodan çeyreğin biraz altında kalarak ulaşıyorum. Ben benim arabama çok yakıyor öküz diyordum fikrimi değiştirmek üzereyim...:rolleyes:

Arkadaşlar depoyu tam doldurum 272 km yol yaptım. (yaklaşık 200 km.'si şehirdışı) ve depoyu terar doldurdum. 12 küsür litre yani 52TL benzin aldı. Benzini 4.36 TL'den aldım ancak farklı istasyonlardan. 52/272= 0,191 TL/km çıkıyor. Bana çok az geldi yol bilgisayarı 6.8 lt/100km gösteriyor ortalamayı. Hatalı mı ölçüyorum?

valla abicim bi 1.6 leonun bu kadar az yakmasına imkan yok :) 350kuruşdan az yakan benzinli leon görmedim oda incitmeden kullananlar benim leon 1.6 tdi şehir içinde şuan 6.2 lt -40 larda tabi sıcak havalarda şehir içi 5.3e kadar düştüğünü gördüm uzun yolu hiç söylemiyorum zaten anlarsınız çok az yaktığını 1 depoyla şehir dışı 1100 km yol yapıyorum rahatlıkla nazıyla oynadım bi sefer arabanın 3.2 lt ye kadar düştü sabit 90km hızda :)

valla abicim bi 1.6 leonun bu kadar az yakmasına imkan yok :) 350kuruşdan az yakan benzinli leon görmedim oda incitmeden kullananlar benim leon 1.6 tdi şehir içinde şuan 6.2 lt -40 larda tabi sıcak havalarda şehir içi 5.3e kadar düştüğünü gördüm uzun yolu hiç söylemiyorum zaten anlarsınız çok az yaktığını 1 depoyla şehir dışı 1100 km yol yapıyorum rahatlıkla nazıyla oynadım bi sefer arabanın 3.2 lt ye kadar düştü sabit 90km hızda :)

Bana da imkansız geliyor ama sorun nerede onu merak ediyorum. sonuçta bu benzin sıvı bir madde. Sıkışmasına imkan yok. Yani depo tam doluysa tam doludur boşluk kalması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Ya da gerçek yakıt tüketimini nasıl ölçebiliriz? Ben yol bilgisayarına güvenmiyorum, şöyle ki o sadece o anki tüketimi gösteriyor ve ortalamayı hesaplarken yüksek çıkıyor. En bariz örneği araç durmaya yakın vitesi boşa atınca tüketimi 12-13 litrelere kadar yüksek göstermesi çok saçma. Halbuki araç o esnada bu kadar yakıt tüketmiyor. Bilmem anlatabildim mi, benim bile kafam karıştı :)

Geri
Üst Alt