Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

RCD 510 Montajı

notyet

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. 2008 model makyajsız kasa aracıma RCD 510 montajı yaptım.
RCD 510 seçmemin nedenleri sırasıyla;
1-) araç görünümü zenginleştirmek
2-) 32 GB SD card desteği (cd dinleyemiyorum ben, yazmaya üşeniyorum)

Karşılaştığım sorunlar, sürprizler;
1-) RCD 510 VW ürünü olduğu için arkada 2 tane anten girişi var, biz sadece birini kullanıyoruz.
2-) Orjinal Leon teybini çıkartıp RCD 510'u direk taktığınızda cihaz çalışmıyor; bizim araçların soketlerinde bir pin eksik, o eksik olan pini takıp +'dan bağlantı alınca cihaz çalışıyor:) bir oto elektronikçi 1 dk içinde hallediyor.
3-) Aux çıkışında bizim araçlarda 3 pin var. sağ, sol ve toprak. Sağ ve sol pinin soketteki yerlerinin RCD 510^nun üstündeki şemaya göre yeniden konumlandırılması gerekiyor. bunu da oto elektronikçi 1 dk içinde hallediyor. Eğer bu düzeltmeyi yaptrımazsını aux sesleriniz çok kalitesiz ve gürültü aktarılıyor!
4-) RCD 510'da SD card adaptörü teybin dışına entegre olarak konumlandırılmış. Cihazı araca monte etmeden teyp yuvasında kibrit kutusu büyüklüğünde bir parçayı kesmeniz gerekiyor. Sonrası cihaz sorunsuz oturuyor ve araç üzerinde var olan 4 vida deliğine direkmen oturuyor. 4 vidayla sabitleyip işi bitiriyorsunuz.
5-) Direksiyon üzerindeki tuşlardan volume tuşları, mute tuşu ve radyo frekans tuşları çalışıyor. diğer media (CD-AUX-Radio arasında geçiş yapan) ve sol tarafta mevcut çift oklu iki tuş çalışmıyor. VW'de bu tuşlar olmadığı için çalışmaz dedi Ender elektronik telefonla yaptığım görüşmede. Ama sağdaki radyo frekans tuşları artık radyo kanallarını da değiştirebiliyor. çift işlevli oldu:)
6-) Cihaz VW ürünü olmasına rağmen açılışta SEAT logosuyla açılıyor:):):)

Yaptırmak isteyen ya da ilerde yaptıracak arkadaşlar istedikleri zaman soru sorabilirler.

http://img98.imageshack.us/img98/7370/20102010011.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/7479/20102010010.jpg

güle güle kullan takacak olanlar için güzeloldu

Güzel anlatım olmuş, elinize sağlık. Fotoda alabilirsek ne mutlu bize :)

güzel ve yaralı paylaşım güle güle kullanın..
işlemler sırasında fotograf var mı..yok son halinin fotografını eklerseniz çok güzel olur
teşekkürler

kaça ve nerden aldınız ?

Sahibinden.com'dan GET ile aldım. 550 TL 12 taksit. 50 TL'si komisyon.

Güzel anlatım olmuş, elinize sağlık. Fotoda alabilirsek ne mutlu bize :)

güzel ve yaralı paylaşım güle güle kullanın..
işlemler sırasında fotograf var mı..yok son halinin fotografını eklerseniz çok güzel olur
teşekkürler

İşlem sırasında fotoğraf çekmedim, fakat teybi kendim çıkardım. İnternetteki videolar sağolsun:)
bitmiş fotoğrafları koyarım yarın çekince.

ikinci el aldınız sanırım dimi?
benim çok beğendiğim bir alet, güle güle kullanın, çok iyi yapmışsınız...

güle güle kullan tekrardan çerçeve geldimi sıkıntı varmı? konuyuda arşive taşıyorum

Geri
Üst Alt