Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rampa yukarı ve aşağı çekişten düşme klima sorunu

firat5730

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba Konu karmaşık olduğu İçin yeni konu açtım problemimin hangi konuya gireceğini bilemedim .

2011 leon 1.6 TDi aracım Yokuş yukarı çıkarken araba çekişten düştü 130lardan 80e indi hiç bir uyarı vermedi servise götürdüm turbo dahil baktılar bi sıkıntı yok dediler daha sonra tekrar aynısını yaptı bu sefer çekişten düştü ve klima gitti sanırım kompresör devreden çıktı artı yokuş aşağı hızlanmada sorun yaşamıyordum yokuş aşağı bu sefer gaza pedalını sonuna kadar basınca bu sefer yokuş aşağı yavaşlamaya başladı.

Fakat ilk yarım saatte bunların hiç birini yapmıyo daha sonra dediğim sorunlarını çıkartıyor. Son olarak iki gün önce gayet normal çalışıyordu 1 saat geçti klimanın kompreserü devreden çıktı sıcak üflemeye başladı ama çekişteki problem kalktı gayet iyi gidiyo. Dünde aynısını yaptı. Bu Konuda yardım çok olabilecek bir varsa çok sevinirim şimdi den teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba Konu karmaşık olduğu İçin yeni konu açtım problemimin hangi konuya gireceğini bilemedim .

2011 leon 1.6 TDi aracım Yokuş yukarı çıkarken araba çekişten düştü 130lardan 80e indi hiç bir uyarı vermedi servise götürdüm turbo dahil baktılar bi sıkıntı yok dediler daha sonra tekrar aynısını yaptı bu sefer çekişten düştü ve klima gitti sanırım kompresör devreden çıktı artı yokuş aşağı hızlanmada sorun yaşamıyordum yokuş aşağı bu sefer gaza pedalını sonuna kadar basınca bu sefer yokuş aşağı yavaşlamaya başladı.

Fakat ilk yarım saatte bunların hiç birini yapmıyo daha sonra dediğim sorunlarını çıkartıyor. Son olarak iki gün önce gayet normal çalışıyordu 1 saat geçti klimanın kompreserü devreden çıktı sıcak üflemeye başladı ama çekişteki problem kalktı gayet iyi gidiyo. Dünde aynısını yaptı. Bu Konuda yardım çok olabilecek bir varsa çok sevinirim şimdi den teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Yıllardır 1.6tdi kullanıyorum hava sıcaklığına bağlı olarak ve klima araçtan çektiği enerji değerini fazla sarf etmeye başlarsa motora aktarım da haliyle tam olmuyor bunun önüne geçmek için bir süre klimayı açın soğuk üflerken son seviyede içerisini soğutun soğuduktan sonra ilk kademeye alın ve öyle kalsın bu durum da start stop ta devreye giriyor araçta ekstra zorlanma olmuyor çekiş ve kendini yolda çekme olayı (yokuş aşağı olan durum) daha iyi ve size gaza basma isteği vermez ve sürüş zevk-i daha artar

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Yorumunuz içim teşekkür ederim ama sürüş zevk-i konusunda değil arabada ki arıza konusunda bilgiye ihtiyacım var klima yı hiç çalıştırmadığım da aynı çekiş sorunu devam etmekte araç dsg teşekkürler

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorumunuz içim teşekkür ederim ama sürüş zevk-i konusunda değil arabada ki arıza konusunda bilgiye ihtiyacım var klima yı hiç çalıştırmadığım da aynı çekiş sorunu devam etmekte araç dsg teşekkürler

Çekiş sorunu devire bağlı olarak yapıyor olabilir ben manuel kullanıyorum dsg de daha rahat toparlaması gerekiyor
Benim fazla başıma gelmedi servise bir gösterin olmazsa yazılımdan kaynaklı bir sıkıntı olabilir

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Arıza yı servis tespit etti kirli yakıttan olduğunu söylediler yakıt pompası ve filtrenin orda bi sensör varmış o bozulmuş değişince sorun gitti 2800 e mal oldu

Geri
Üst Alt