Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

rampa performansı

weycell

Kayıtlı Üye
arkadaşlar mrb..bugün alilemle pikniğe gidelim dedik yol biraz rampalı idi araçta 4 kişiydik ancak çok dik bir rampaya geldiğimde arcım gaz yemedi 5 vitesten 2 ye kadar düşmek zorunda kaldım aracım cordoba 1.4 stylance tüplü. o an için sürekli gazı köklediğinden arabayı mı bogdum diye düşündüm tam hatırlıyamıyor olsamda ara ara rampada gaz yememe sıkıntısı cekiyordum(aracta 5 kişi iken) zaten rampada kamyon sollamaktan korkar oldum. aracın performansı mı bu çok mu şey bekliyorum bilemedim sizlere de bir danışayım dedim :):)

Benimkinde de aynı sıkıntı var. 1.4 araba akıl işi değilde napcan işte.
Kasa ağır motor hacmi küçük üstelikte tüpde :) Klima da açıksa önünden eşekle çekmek gerekir :)
Bu arada bugün ilk kez opet ve shell dısında bir yerden otogaz aldım. Milangaz mı neydi. Arabanın çekişi arttı.
Biraz deneyecem. Bakalım ne olacak.

ben bu kadar sıkıntı cekeceğimi zannetmiyordum bende aygaz dan tüp alıyorum memnunum şimdilik ama milangazıda deneyeceğim bu arada.:)

5 vites te rampa çıkılırmı kardeşim :) senin kullanmandan kaynaklı araçtan çok şey bekleme nihayetinde 1.4 hemde tüplü öfkeli ve +4 kişi ve dik bir rampa araç daha ne yapsın :)

Beni EDS'ler İYİ TANIR

5 vites te rampa çıkılırmı kardeşim :) senin kullanmandan kaynaklı araçtan çok şey bekleme nihayetinde 1.4 hemde tüplü öfkeli ve +4 kişi ve dik bir rampa araç daha ne yapsın :)

Beni EDS'ler İYİ TANIR🚗
haklısın kardeşim 5 vitesle rampa çıkılmaz ama uzun bir düz yolun sonunda hafif viraj lı yoldu hızım da 80 di böyle bir dik yokuşa daha önce denk gelmemiştim hiç 6 7 ay oldu araba kullanalı demekki ben çok şey bekliyormuşum araçtan :)

Saglık olsun taş olsa çatlar valla

Beni EDS'ler İYİ TANIR

5. viteste olmuyor hocam yokuş işi. yada 100 km hız ile girecen ki ve önünde kimse olmucak ki hız kesmeden devam edeceksin. yoksa 80 km ile 5 degil 4. viteste devam edecen.
bence araçtan kaynaklı degilde uygun hız ve uygun viteste değildir araç. bizim araçlarda benim gözlediğim yokuş yukarı 4. vites idealdir...

5. viteste olmuyor hocam yokuş işi. yada 100 km hız ile girecen ki ve önünde kimse olmucak ki hız kesmeden devam edeceksin. yoksa 80 km ile 5 degil 4. viteste devam edecen.
bence araçtan kaynaklı degilde uygun hız ve uygun viteste değildir araç. bizim araçlarda benim gözlediğim yokuş yukarı 4. vites idealdir...

haklısınız hocam bende kendimde suç bulmuyor değilim işte ilk defa öyle bir yokuşa denk gelince bayılttım arabayı yokuş çıkarken 3500 4000 arası devirleri görmem yakıt sarfiyatı dışında sıkıntı yaratırmı acaba :)

haklısınız hocam bende kendimde suç bulmuyor değilim işte ilk defa öyle bir yokuşa denk gelince bayılttım arabayı yokuş çıkarken 3500 4000 arası devirleri görmem yakıt sarfiyatı dışında sıkıntı yaratırmı acaba :)

Hiç bir sıkıntı çıkarmaz. Motordaki pisliği egsozdan atarsın araba bağırdıkça temizlenmiş olur :)

Senin demk istediğini anladım .. Aynı sorunun benzeri bende de var. 1.4 sonuçta. hızımı alıp gidiyorum eğer yokuş uzunsa tepede 4 e düşüo 80 le filan çıkıosun. başka türlüsü pek mümkn olmuyor...

Geri
Üst Alt