Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Raikkonen: "McLaren'i Yenmek Zor"

YCO

Kayıtlı Üye
26082009195001-kimi_barca_1.jpg

Kimi, hedeflerinin sezon üçüncülüğü olduğunu söyledi

Valencia'da 3. olarak podyuma çıkan Ferrari Pilotu Kimi Raikkonen, takımının bu sezon ana hedefinin takımlar şampiyonasını üçüncü sırada bitirmek olduğunu, ancak gerçek anlamda tek bir Ferrari otomobili ile yarıştıkları Avrupa GP'sinden sonra, McLaren'in yenilmesi zorlu bir ekip olduğunu söyledi.

Son iki yarışta Ferrari 14 puan elde ederken, McLaren 27 puan kazandı. Konuyla ilgili açıklamasında Raikkonen, "Kazanmayı gerçekten çok seviyorum ve istiyorum, ancak bugünkü koşullarda üçüncülük bile bir sevinç kaynağı olabiliyor. Avrupa GP'sine Grid'in 6. sırasında başladım ve çok da iyi bir start aldım. Sonuçta Hungaroring'den sonra bir kez daha podyuma çıktım. Bundan daha fazlasını beklemem de zor olur. Kazandığımız puanlarla hala takımlar klasmanında McLaren'in önündeyiz ve bu konumumuzu sonuna kadar korumak istiyoruz. Ancak F60'ın geliştirme çalışmalarına son verdiğimiz ve önümüzdeki yılın paketi üzerinde yoğunlaştığımız için bu hedefi nasıl yakalayacağız bilemiyorum. Valencia'dan sonra, mükemmel bir performans ortaya koyan Lewis Hamilton pilotlar klasmanında 3 puan önüme çıktı. Ferrari olarak çok zorlu bir yıl geçiriyoruz. Ancak McLaren'in bu temposunu sürdürmesi halinde onları yenmek pek de kolay olmayacak. Spa'da hedefim yine bir podyum olacak ve bunun için elimden gelenin fazlasını ortaya koymaya kararlıyım" dedi.

PadokF1

Geri
Üst Alt