Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Radyatör suyu surekli eksiliyor

ereny

Kayıtlı Üye
Merhabalar, aracıma her ay antifiriz koyuyorum ve surekli lamba yaniyor sebebi nedir arac park halindeyken herhangi bir sivi falam akmiyo assagiya bu suyu sureklo eksiltmesi her ay eklemek zorunda kalmam normal mi?

Havalar sıcak olduğundan damlama şeklindeki kaçakları fark edemiyor olabilirsiniz araç park halindeyken. Araba hareket halindeyken de su dolaşacağından basınç artarak daha fazla kaçırıyor olabilir. Devirdaim ve tüm radyatör kontrol edilmeli hortumlarla birlikte. Daha kötü bir senaryo olarak yağı da kontrol ettirin içine su karışmış mı diye eğer karışmışsa kapak contası kaçırıyor olabilir. Ancak bu durumda bu kadar çok su ekleyemezdiniz yağa o kadar su karışsaydı mutlaka problem yaratırdı. Lpg varsa lpg beynine giden hortumlarda kontrol edilsin.

Havalar sıcak olduğundan damlama şeklindeki kaçakları fark edemiyor olabilirsiniz araç park halindeyken. Araba hareket halindeyken de su dolaşacağından basınç artarak daha fazla kaçırıyor olabilir. Devirdaim ve tüm radyatör kontrol edilmeli hortumlarla birlikte. Daha kötü bir senaryo olarak yağı da kontrol ettirin içine su karışmış mı diye eğer karışmışsa kapak contası kaçırıyor olabilir. Ancak bu durumda bu kadar çok su ekleyemezdiniz yağa o kadar su karışsaydı mutlaka problem yaratırdı. Lpg varsa lpg beynine giden hortumlarda kontrol edilsin.

Tesekkur ederim bunlari ben kontrol edebilir miyim yoksa servise mi goturmem gerekli?

Kendiniz kontrol etseniz de çoğu şeyi gözden kaçırırsınız muhtemelen servise gidin bence detaylıca bakılsın.

radyotörde ufacık bir delik vardır benim başıma gelmişti. Servise gitmeye gerek yok iyi bi ustaya git derim ufak bi kaynakla işi çözmüşlerdi.

radyatörden gelen minik sıvıyı görme şansınız çok az , iğne ucu kadar bile delik olsa aracınız hararet yapabilir, sizin kontrol etme şansınız yok, bariz bir sorunun olduğu belli, hortumlar radyatör ve devirdaim pompası kontrol edilmeli

Bende 15 gunde bir bardak sivi eklemesi yapiyordum kocaelinde 5 6 usta gezdim en son bir usta contada problem olduğunu söyledi ve contayi degistirdik ve problem giderildi 15 aydir hic su eklemedim

Aracin motor kodunu soylermisiniz
1.6 benzinli motor. Motor kodunu bilmiyorum nerden bakabilirim.
[doublepost=1502477719,1502477648][/doublepost]
Bende 15 gunde bir bardak sivi eklemesi yapiyordum kocaelinde 5 6 usta gezdim en son bir usta contada problem olduğunu söyledi ve contayi degistirdik ve problem giderildi 15 aydir hic su eklemedim
Kapak contasinda olabilicegini dusunuyorum aslinda cunku azda olsa yagdada yapiyor bunu. Tahminim o yonde.

Acilen baktırmanızda yarar var aracı fazla kullanmayın ve zorlamayın o zaman hararet yaparsa motora daha büyük zarar verebilirsiniz. Yalnız iyi bir usta bulun conta işi iyi işçilik ister tekrarlayabilen bir problem çünkü.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt