Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Radarlar Hakkında!!!......

zaten araba gitmiyor, gidincede çok yakıyor o yüzden ben öğrenci spec geziyorum, 90kmh 5.vites :)

Arkadaşlar tamircide sohbet ederken bir araç sahibi tamirciye şöyle diyordu radarın önünden 200 km hızla geçtim ama radar yakalayamadı benim aracı çünki farlarım uzun ve kısa artı sislerimde zenon hepsini birden açıp gidince radar yakalayamıyo fazla ışıktan dolayı radarın görüşünü engelliyo diyordu doğruluk derecesi nedir bilemiyorum doğrumudur acaba.?

abi olsa olsa plakasını okuyamaz diyecem çünkü radar hız belirleyen bişey önünden geçen cismin hızını okur farla falan alakası olmaz bence.

radar adı üstünde otomobilden yansıyan dalganın dönüş hızına göre işleyen bi sistem ışıklarla pek alakası yok yani.. :)

yenı gelen emnıyet mudurunden sonra polisler bıraz dısıplın gorduler galıba

evet, tabi bu çoğu zaman işimize gelmese de, di mi?

Benim bildiğim kadarıyla tabi ne kadar doğru oda tartışılır ama, Radar tabelası olmayan yerde böyle birşey yapmaları yasal değil, tabela olsada belli bir mesafeye kadar geçerli birşey o. Araştırmanızı tavsiye ederim

Hürriyet 19 Şubat 2008

Radar kontrolünde uyarı levhaları kaldırılacak

“Devlet vatandaşına tuzak kuruyor” tartışmaları yüzünden radar kontrolü yapılan yerlere levha konulması zorunluluğu, süratli araç kullanmada artış olduğu gerekçesiyle kaldırılıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Denetleme Daire Başkanlığı, radarlı kontrollerle ilgili yeni bir genelge hazırladı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın imzası ile illere gönderilecek genelgede, hız denetimi yapılırken trafik polislerinin nasıl davranacağına dikkat çekilecek. Önceki yıllarda hız denetimi yapılan yollara “Dikkat radar kontrol” levhaları konulurken, genelge ile bu uygulamaya son verilecek. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, şunları söyledi:

“Radar kontrolü yapılan noktaya, 5-10 kilometre önceden personel tarafından yerleştirilen radar kontrol uyarı levhasını gören sürücüler, kısa süreli hızını düşürdükten sonra tekrar sınırın çok üzerine çıkıyor. Denetimlerimizde, radar kontrolü yapılırken karşıdan gelen araçların da farlarını yakarak diğer sürücüleri uyardığını saptadık. Artık kontrol levhası konulmayacak. Halen trafiğin en yoğun olduğu karayollarında 40 kilometrede bir yapılan hız denetimini AB ülkelerindeki gibi 30 kilometrede bir denetim düzeyine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bunun için de yeni radarlı araçları 2008 yılı Haziran ayına kadar karayollarına çıkarmayı planlıyoruz.”

Rüştü Kazım Yücelen, İçişleri Bakanı olduğu dönemde 2001 yılında yayımladığı bir genelgeyle trafikte sabit radarlı hız tespiti yapılmayacağını duyurmuş ve “Artık polis yola pusu kurmayacak” açıklaması yapmıştı.

kardesim o arac radar olsa ben coktan ceza yemistim...beyaz accenti bende gordum hatta o kadar iyi gorme sebebim makas atmis olmamdi :D o an aklima geldi eger trafikce yakti beni diye ama hicbisey olmadi.sivil asayis polisleridir.

Geri
Üst Alt