Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rölanti devri

Benim aracımda da 500 d/dk civarlarında. Tabi turbo motorlarda düşük oluyor rölanti devri bildiğim kadarıyla atmosferik motorda biraz daha yüksek olur. Eğer ki aracınız rölantide titreme, stop etme eğiliminde değilse bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Neden yüksek olsun istiyorsunuz? Rölantide gereğinden fazla yüksek olması demek fazladan yakıt tüketmesi demektir.

Benim aracımda da 500 d/dk civarlarında. Tabi turbo motorlarda düşük oluyor rölanti devri bildiğim kadarıyla atmosferik motorda biraz daha yüksek olur. Eğer ki aracınız rölantide titreme, stop etme eğiliminde değilse bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Neden yüksek olsun istiyorsunuz? Rölantide gereğinden fazla yüksek olması demek fazladan yakıt tüketmesi demektir.
Aracım LPG li bu rolanti problemi araca gaz veriyorum bırakıyorum 600 devir tekrar verip bırakıyorum 500 baya usta gezdim kelebek boğazı temizliği yaptık vas programıyla adaptasyon yapıldı sıcaklık müşürü değiştirildi birde bujiler tek tırnak bosh tu 3 tırnak ngk takıldı rölanti artık sabit 600 devirde onda sıkıntı yok daha önce birde ilk kalkışlarda gaza sonuna kadar başkana rağmen araba gaz yemiyordu sonra toparlama yapıyordu gazı bıraksam stop ediyordu bunu bazen yapıyordu 5 gün oldu sadece gaz yememe problemini 1 kere yaptı bende nedenini araştırıyorum PC de herhangi bir arizamiz gozukmuyor bir kere epc yanmıştı seyir halindeyken 2 ay once yanık kalmamisti arıza gaz kontrol ünitesi çıkmıştı pis yakıt falan demişti usta rölanti benim araçta motor sicakken normalmi 600 650 civarı?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt